Transferowy hit za darmo! Trzy kluby chcą piłkarza Borussii Dortmund

To już pewne, że Mario Goetze opuści latem Borussię Dortmund. Gdzie trafi mistrz świata? Włoski dziennikarz Andrea Pelagatti sugeruje, że Niemiec przeprowadzi się do Włoch, gdzie interesuje się nim kilka klubów.

Kontrakt Mario Goetze z Borussią Dortmund wygasa wraz z końcem czerwca i już wiadomo, że nie zostanie przedłużony. Strzelec decydującego gola w finale mistrzostw świata 2014 w meczu Niemcy - Argentyna nie mógł dogadać się z klubem ws. nowej umowy. Goetze nie chciał obniżenia pensji, która wynosi aż siedem milionów euro za sezon gry i jest jedną z najwyższych w drużynie. Poza tym jego znaczenie w zespole jest marginalne.

Zobacz wideo

Goetze wrócił do BVB w 2016 roku, po trzech latach spędzonych w Bayernie Monachium. W sezonie 2019/20 28-latek wystąpił w zaledwie 14 meczach ligi niemieckiej i strzelił trzy gole.

Gdzie Goetze może latem trafić?

Andrea Pelagatti, włoski dziennikarz, sugeruje, że Niemiec przeprowadzi się do Włoch. Najwięcej mówi się o Lazio Rzym i AC Milan. Ofensywnym pomocnikiem interesuje się także Roma, ale dla Giallorossich Goetze nie jest priorytetem na liście transferowej.

Transfermarkt wycenia Niemca na zaledwie 10,5 mln euro.

Przeczytaj też:

Więcej o: