Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Andrea Rinaldi nie żyje! Tragiczne informacje ws. młodego piłkarza

Zmarł Andrea Rinaldi, 19-letni zawodnik Atalanty Bergamo. W niedzielę włoskie media informowały, że młody piłkarz ma pękniętego tętniaka mózgu. O jego śmierci poinformowała strona AC Legnano, do którego był wypożyczony.

W piątek wieczorem Andrea Rinaldi bardzo źle się poczuł i trafił do szpitala w Varese, gdzie lekarze stwierdzili pęknięcie tętniaka mózgu. Stan zdrowia 19-latka został oceniony jako krytyczny, ale wciąż była nadzieja, że uda się go uratować. 

Nie żyje Andrea Rinaldi. Włoski piłkarz miał pękniętego tętniaka mózgu

Zobacz wideo Rekordowe odejście z Ekstraklasy?

Śmierć Rinaldiego potwierdził klub AC Legnano, do którego został w sierpniu wypożyczony z Atalanty Bergamo, której jest wychowankiem. W klubie z Serie D rozegrał 23 spotkania. Rinaldi najczęściej występował na pozycji środkowego pomocnika.

- Andrea walczył przez trzy dni, ale niestety nie można było tego zatrzymać. Można zapisać wiele stron, żeby wskazać, że był złotym dzieckiem zarówno na boisku jak i poza nim. Nigdy nie protestował, nie był kontrowersyjny, a zawsze szczery, odpowiedzialny i szanujący innych - czytamy w oświadczeniu na oficjalnej stronie Legnano. 

Przeczytaj także: