Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tak b璠zie wygl康a這 nowe San Siro. Milan i Inter przedstawi造 imponuj帷y projekt

AC Milan i Inter Mediolan przedstawi造 projekt renowacji stadionu San Siro, kt鏎y zosta ju zatwierdzony przez w豉dze miasta. Projekt opracowany przez studia architektoniczne Populous i Manica/Sportium - jak donosi portal calcioefinanza.it - ma kosztowa oko這 miliarda euro.

O tym, że AC Milan i Inter planują wybudowanie nowego obiektu spekulowano od dawna. Oba kluby rozgrywają obecnie domowe mecze na legendarnym San Siro, ale jest to już dość stary stadion (wybudowany w 1926 r.). Jeden ze scenariuszy zakładał, że mógłby zostać dość gruntownie zmodernizowany, ale działacze obu klubów odrzucili pomysł renowacji i w listopadzie 2019 roku złożyli do mediolańskiego magistratu wniosek o wybudowanie nowego stadionu.

Zobacz wideo Top 6 goli polskich napastników w sezonie 19/20 [ELEVEN SPORTS]

Dokument przedstawiony władzom miasta przedstawiał projekt o najwyższych międzynarodowych standardach oraz nowoczesnym kompleksie wokół obiektu, które ma być centrum sportowym, kulturowym i rekreacyjnym. Mają tam się znaleźć ścieżki rowerowe, siłownie, skateparki, boiska do piłki nożnej czy muzeum sportu. Wszystkie te obiekty mają być dostępne za darmo dla mieszkańców. 

San Siro, czyli stadion za miliard euro

Projekt opracowany przez studia architektoniczne Populous i Manica/Sportium - jak donosi portal calcioefinanza.it - ma kosztować około miliarda euro. Nowy stadion zostanie wybudowany na terenie obecnego parkingu naziemnego, co pozwoli na kontynuowanie rozgrywek na obecnym terenie podczas jego budowy.

Wi璚ej o: