Kluby Serie A podjęły decyzję ws. sezonu 2019/2020! Pełna jednomyślność

Wszystkie 20 klubów włoskiej Serie A zagłosowały za tym, by dokończyć sezon 2019/20! Tym samym nie sprawdziła się część niedawnych doniesień.

Kilka dni temu włoski minister sportu Vincenzo Spadafora stwierdził, że większość prezesów klubów Serie A najprawdopodobniej poprosi o zakończenie sezonu na obecnym etapie ze względu na pandemię koronawirusa (a Włochy są jednym z najbardziej dotkniętych krajów)

Kluby Serie A jednomyślne

Dodatkowo, mówiło się że przeciwne kontynuowaniu sezonu będą Torino oraz Brescia. Jednak na piątkowym spotkaniu kryzysowym jednomyślnie podjęto decyzję o konieczności dogrania tego sezonu. By móc to zrobić, rząd i władze ligi muszą przygotować odpowiednie procedury bezpieczeństwa.

Zobacz wideo Top 5 interwencji Wojciecha Szczęsnego w Serie A

Kwestia przedwczesnego zakończenia sezonu budziła wcześniej wielkie emocje. Zdecydowanie przeciwny takiemu rozwiązaniu był Claudio Lotito (prezes Lazio, które ma duże szanse na zdobycie mistrzostwa), za to właściciel Brescii Massimo Cellino jeszcze w marcu grzmiał:

Nie bądźmy głupi, jak można wznowić ten sezon? To nierealne. Co najwyżej możemy pomyśleć o kolejnym sezonie. (...) Serie A, Coppa Italia, jeśli Claudo Lotito chce mieć te puchary, to mu je dajmy. Skoro myśli, że jego zespół jest niepokonany, to pozwólmy mu zachować tę wiarę. Jak możemy rozmawiać o tytule Serie A, gdy mamy zarazę? Jak można w tej chwili rozmawiać o futbolu. Niektórzy ludzie są gorsi od wirusa

W ostatnim czasie sytuacja we Wloszech uległa poprawie. Rząd zamierza pozwolić piłkarzom na treningi indywidualne od 4 maja, a grupowe miałyby zacząć się 18 maja. Sama Serie A miałaby zostać wznowiona prawdopodobnie na początku czerwca. Liderem jak na razie jest Juventus (63 pkt), który wyprzedza Lazio (62 pkt) i Inter Mediolan (54 pkt i jeden mecz rozegrany mniej).

Niektóre ligi europejskie już zakończyły sezon

We wtorek francuski rząd zakazał wszelkich wydarzeń sportowych co najmniej do 1 sierpnia. W Holandii ten zakaz obowiązuje do 1 września. Liga holenderska zakończyła już sezon, liga francuska też nie będzie mieć innego wyjścia. Piłkarze niemieckich klubów trenują w grupkach na boiskach już od blisko trzech tygodni, ale Bundesliga wciąż nie ma daty powrotu, a 9 maja, o którym spekulowano, staje się nierealny. Teraz problem mają także Anglicy, bo "operacja restart" budzi coraz większy sprzeciw.

Przeczytaj też:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.