Zachwyty nad Milikiem. "Jeden z najbardziej kompletnych w Europie. Juventus dobrze robi"

- Milik to jeden z najbardziej kompletnych napastników w Europie, gdy gra, to prezentuje się dobrze - w programie "Taca La Marca" przyznał Claudio Bellucci, były piłkarz m.in. Napoli i Sampdorii. Na temat Polaka wypowiedział się przy okazji rozmowy o jego możliwym transferze Juventusu.

Odejście Arkadiusza Milika z Napoli jest już niemal przesądzone. Polak od dłuższego czasu rozglądał się za nowym klubem, ale jego obecni szefowie nie byli przekonani do jego sprzedaży. W ostatnim czasie sytuacja uległa zmianie - po tym, jak reprezentant Polski zażądał sporej podwyżki, neapolitańczycy zdecydowali się na jego sprzedaż.

Zobacz wideo Ciao Milik.

Były zawodnik Napoli o Miliku: "To jeden z najbardziej kompletnych napastników w Europie"

Następnym klubem Milika może być Juventus. Pod warunkiem, że Polak będzie spełniał odpowiednie kryteria. Mistrzowie Włoch przy wyborze nowego napastnika mają się bowiem kierować trzema kryteriami - jakością, wiekiem i wysokością zarobków.

Wydaje się, że 26-latek spełnia wszystkie wymagania. W programie "Taca La Marca" przyznał to Claudio Bellucci. - Milik to jeden z najbardziej kompletnych napastników w Europie, gdy gra, to prezentuje się dobrze - powiedział były zawodnik m.in. Napoli i Sampdorii. - To nowoczesny napastnik. Juventus dobrze robi, że go chce, ale na miejscu Napoli nie oddawałbym go. Juventus dokonałby znakomitego transferu, zwiększając swoją siłą ofensywną. Ale moim zdaniem Milik musi zostać w Neapolu, bo gra w tej koszulce jest czymś wyjątkowym - dodał.

Reprezentant Polski przed przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa wystąpił w 22 spotkaniach, w których strzelił 12 goli. To zadowalające liczby, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że Milik opuścił dziewięć meczów przez kontuzję.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: