Arkadiusz Milik spełnia wszystkie wymagania Juventus. Transfer o krok

Wysoka jakość, niskie zarobki, młody wiek - to wytyczne, którymi Juventus ma się kierować przy pozyskaniu nowego napastnika - informuje portal CalcioNapoli24.it. Zdaniem serwisu, wszystkie wymagania stawiane przez mistrzów Włoch spełnia Arkadiusz Milik, który od jakiegoś czasu łączony jest z transferem do turyńskiego zespołu.

Włoskie media od kilku dni piszą o tym, że Juventus może szukać latem nowego napastnika. Gonzalo Higuain ma coraz słabszą pozycję w drużynie mistrzów Włoch. Dodatkowo Argentyńczyk wrócił do ojczyzny, gdzie opiekuje się chorą matką. Zdaniem włoskich dziennikarzy jest możliwe, że Higuain nie wróci na czas do Juventusu. Wówczas "Stara Dama" będzie mogła rozwiązać z nim kontrakt. Jeśli tak się stanie, jednym z faworytów do zastąpienia 32-latka będzie Arkadiusz Milik. Pod warunkiem, że będzie spełniał odpowiednie kryteria.

Zobacz wideo Ciao Milik.

Trzy kryteria Juventusu. Arkadiusz Milik coraz bliżej transferu

Portal CalcioNapoli24.it poinformował, że Juventus przy wyborze następcy Higuaina będzie kierował się trzema kryteriami - jakością, wiekiem i wysokością zarobków. O wiek i pensję martwić się nie trzeba, Milik jest bowiem o sześć lat młodszy od Higuaina, a jego wypłata w Napoli stanowiła zaledwie około 30 proc. tego, co rocznie w Juventusie zarabia Higuain. Kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje więc jakość. Szefowie mistrzów Włoch muszą ocenić, czy Milik poradzi sobie z rolą, jaką miałby na siebie wziąć. 

Reprezentant Polski przed przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa wystąpił w 22 spotkaniach, w których strzelił 12 goli. To zadowalające liczby, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że Milik opuścił dziewięć meczów przez kontuzję.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: