Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Fatalne wiadomości ws. Serie A! To już koniec?

Wznowienie Serie A jest coraz mniej prawdopodobne. W najbliższych dniach większość prezesów klubów Serie A najprawdopodobniej poprosi o zakończenie sezonu na obecnym etapie - stwierdził włoski minister sportu, Vincenzo Spadafora.

Niemal 200 tysięcy zakażonych i ponad 25 tysięcy ofiar śmiertelnych - tak dramatycznie prezentuje się bilans koronawirusa na Półwyspie Apenińskim. Coraz częściej mówiło się jednak, że Serie A niedługo wróci do gry. Kilka dni temu ogłoszono, że treningi klubowe zapewne wystartują 4 maja, kiedy rząd zniesie wiele zakazów związanych z kwarantanną. Tymczasem najnowsze wypowiedzi włoskiego ministra sportu tonują optymizm, a kluby wcale nie są pozytywnie nastawione do powrotu do treningów.

Zobacz wideo Ciao Milik.

- Droga do wznowienia Serie A jest coraz węższa. Wznowienie Serie A jest coraz mniej prawdopodobne. W najbliższych dniach większość prezesów klubów Serie A najprawdopodobniej poprosi o zakończenie sezonu na obecnym etapie - stwierdził minister Vincenzo Spadafora.

I dodał: - Jest końcówka kwietnia, a my wciąż nie wiemy, w którą stronę ewoluuje wirus, dlatego nie wiemy czy sezon zostanie dograny. Gdybym był na miejscu włoskich prezesów, to już pomyślałbym o bezpiecznym rozpoczęciu nowego sezonu. Francja zdecydowała się zakończyć rozgrywki i nie będzie ostatnią, która podejmie taką decyzję. To może doprowadzić do takiego samego rozumowania we Włoszech".

 - Zawsze mówiliśmy, że chcemy wznowić rozgrywki, dopiero gdy zostaną spełnione wszelkie normny bezpieczeństwa, a rząd da nam zielone światło - odpowiada dyplomatycznie Gabriele Gravina, prezes włoskiej federacji.

Na 12 kolejek przed końcem sezonu liderem tabeli jest Juventus, który wyprzeda Lazio i Inter Mediolan. Jeśli brane pod uwagę byłyby wyniki z połowy sezonu, to również mistrzem Włoch zostałaby Stara Dama.

Co słychać w Europie?

We wtorek francuski rząd zakazał wszelkich wydarzeń sportowych co najmniej do 1 sierpnia. W Holandii ten zakaz obowiązuje do 1 września. Liga holenderska zakończyła już sezon, liga francuska też nie będzie mieć innego wyjścia. Piłkarze niemieckich klubów trenują w grupkach na boiskach już od blisko trzech tygodni, ale Bundesliga wciąż nie ma daty powrotu, a 9 maja, o którym spekulowano, staje się nierealny. Teraz problem mają także Anglicy.

Przeczytaj też:

Więcej o: