Adam Nawałka doradza transfer polskiemu napastnikowi. "To wielki krok naprzód"

- Myślę, że gdyby Arek Milik przeszedł do Juventusu, to zrobiłby wielki krok naprzód w swojej karierze - powiedział Adam Nawałka w rozmowie z "Europa Calcio".

Arkadiusz Milik obok Driesa Mertensa jest najskuteczniejszym piłkarzem w zespole Gennaro Gattuso w tym sezonie. Polak ma dziewięć trafień w Serie A i trzy w Lidze Mistrzów. Wszystko jednak wskazuje, że nie przedłuży umowy, która wygasa latem 2021 roku, więc najbliższe okienko transferowe będzie najlepszą okazją dla Napoli do sprzedaży go. Spekuluje się, że prezes Aurelio De Laurentiis będzie gotowy pozbyć się go za około 35 mln euro, choć niektóre źródła piszą o 50 mln. Już od kilku dni Polak regularnie gości na okładkach "Tuttosport", gdzie jego nazwisko łączone jest z Juventusem.

Zobacz wideo Ciao Milik.

Nawałka: To najlepszy moment

- Nie znam jego planów na przyszłość, ale myślę, że gdyby przeszedł do Juventusu, to zrobiłby wielki krok naprzód w swojej karierze. Wszyscy piłkarze dążą do profesjonalnego rozwoju, a dla niego byłby to najlepszy moment, by przenieść się do Juventusu bądź innego czołowego klubu - powiedział Adam Nawałka w rozmowie z "Europa Calcio". Były selekcjoner reprezentacji Polski doskonale zna Milika z kadry, ale i z Górnika Zabrze, gdy napastnik był nastolatkiem.

26-letnim Milikiem interesuje się także Tottenham, Atletico Madryt i AC Milan. Gdyby Milik został sprzedany za co najmniej 40 mln euro, to stałby się najdroższym piłkarzem w historii polskiego futbolu. Poprzedni rekord należy do Krzysztofa Piątka, którego Milan kupił z Genoi za około 36 mln.

Więcej o: