Arkadiusz Milik zdecydowany na transfer do nowego klubu! Włosi podają dwa powody

Coraz więcej wskazuje na to, że Arkadiusz Milik zostanie nowym zawodnikiem Juventusu. Polski napastnik ma być zdecydowany na transfer do mistrzów Włoch, a wpływ na to mają dwa powody, które zdradzili dziennikarze "Tuttosport".

Odejście Arkadiusza Milika z Napoli jest już niemal przesądzone. Polak od dłuższego czasu rozglądał się za nowym klubem, ale jego obecni szefowie nie byli przekonani do jego sprzedaży. W ostatnim czasie sytuacja uległa zmianie - po tym, jak reprezentant Polski zażądał sporej podwyżki, neapolitańczycy zdecydowali się na jego sprzedaż.

Zobacz wideo Ciao Milik. "Polak w Napoli dobija już do szklanego sufitu"

Arkadiusz Milik zdecydowany na transfer do nowego klubu! Włosi podają dwa powody

Gdy okazało się, że Milik nie bierze pod uwagę pozostania w Napoli, a klub dopuszcza możliwość jego sprzedaży, w kolejce do szefa neapolitańczyków ustawili się przedstawiciele wielu europejskich klubów. Wiele mówiło się m.in. o Atletico Madryt, ale teraz coraz więcej wskazuje, że 26-latek przeniesie się do Juventusu. Tak przynajmniej twierdzą dziennikarze "Tuttosport". Podają oni dwa powody, które mają zadecydować o wyborze Milika. Pierwszym z nich ma być możliwość pracy z Maurizio Sarrim, który w 2016 roku sprowadził reprezentanta Polski do Napoli. Drugim powodem jest natomiast to, że w Turynie Milik, podobnie jak w Neapolu, miałby wsparcie rodaka. W Napoli Milik gra z Piotrem Zielińskim, a w Juventusie dzieliłby szatnię z Wojciechem Szczęsnym.

Milik w tym sezonie wystąpił w 22 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 12 goli. Piłkarzem Napoli jest od sierpnia 2016 roku, kiedy włoski klub zapłacił za niego 32 mln euro.

Przeczytaj także:

Więcej o: