Media: Wielka podwyżka dla Zielińskiego! Napoli zgodziło się na warunki kontraktu

Piotr Zieliński zostanie na dłużej w Napoli. Jak podają włoskie media, władze klubu zaakceptowały warunki reprezentanta Polski. Zielińskiego czeka spora podwyżka.

Napoli w sprawie nowego kontraktu nie może porozumieć się z Piotrem Zielińskim od marca. Włoskie media podają jednak, że klub zgodził się na sporą podwyżkę dla 25-letniego Polaka. Piotr Zieliński może inkasować 2,5 miliona euro rocznie - podaje "Il Matino". To o milion euro więcej niż dotychczas zarabiał pomocnik Napoli. Nieco innego zdania są dziennikarze "Corriere dello Sport", którzy napisali, że Piotr Zieliński otrzyma nawet trzy miliony euro. 

Zobacz wideo

Piotr Zieliński zostanie w Napoli. Gennaro Gattuso stawia na Polaka

W ostatnim czasie o nietykalności Polaka zapewniał Gennaro Gattuso. Trener SSC Napoli wymienił dziesięciu piłkarzy, którzy zostaną na następny sezon w klubie. Oprócz Zielińskiego pewni zostania w klubie są: Fabian Ruiz, Elmas, Giovanni di Lorenzo, Kostas Manolas, Nikola Maksimović, Mario Rui, Diego Demme, Stanislav Lobotka oraz Dries Mertens. Według dziennikarzy "Corriere dello Sport" nowa umowa Piotra Zielińskiego będzie obowiązywała do 2025 roku.

Obecny kontrakt Piotra Zielińskiego obowiązuje do czerwca 2021 roku. W SSC Napoli 25-latek gra od 2016 roku. Nie podano informacji o wysokości klauzuli wykupu, która była jednym z punktów umowy, przez który obie strony nie mogły znaleźć porozumienia. Aurelio De Laurentis - prezydent Napoli - nalega jednak na klauzulę w wysokości 100 milionów euro.

Więcej o: