6-latek narysował koszulkę ukochanego klubu i wygrał. Wyjątkowa nagroda

Pescara Calcio, zespół Serie B, postanowił na swojej oficjalnej stronie internetowej zorganizować konkurs dla dzieci na najlepszą klubową koszulkę. Wygrał projekt 6-letniego Luigiego D'Agostino, który przedstawia delfina odbijającego piłkę na tle tęczy. Rysunek chłopca wzbudził wielkie zainteresowanie w całej Europie i zostanie w wyjątkowy sposób nagrodzony.

Tematem przewodnim konkursu przeprowadzonego przez Pescarę Calcio było znalezienie sposobu na nudę, dla osób tkwiących w domu podczas pandemii koronawirusa we Włoszech. Motto zawodów brzmiało "Kopnij COVID-19". 

Zobacz wideo Dwa główne źródła zachorowań.

Projekt 6-latka wygrał konkurs na oficjalną koszulkę Pescary

6-letni chłopiec zaprojektował niebieską koszulkę, na której widnieje tęcza i skaczący obok niej delfin, odbijający piłkę. Rysunek chłopca zrobił furorę i Pescara Calcio postanowiła w wyjątkowy sposób docenić jego pracę. Klub Serie B za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej i mediów społecznościowych poinformował, że projekt koszulki stworzony przez Luigiego D'Agostino zagości na stałe na koszulkach włoskiej drużyny w kolejnym sezonie ligowym. - Ta piękna koszulka zaprojektowana przez malucha była najczęściej wybierana w konkursie "Draw the Delfino Special Jersey" - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie Pescary na Twitterze.

Tak wygląda koszulka zaprojektowana przez 6-latka:

To jednak nie wszystko, ponieważ Errea, główny dostawca sprzętu sportowego we Włoszech, postanowił zaprosić 6-letniego chłopca do spędzenia jednego dnia w głównej siedzibie firmy w Parmie, aby zobaczył jak wygląda cały proces koszulek od podszewki. - To nie koniec niespodzianek! Mały Luigi będzie gościem Errei w jej siedzibie w Parmie, gdzie będzie mógł dotknąć materiałów, z których koszulka będzie wykonana, i spędzić jeden dzień, obserwując cały proces, począwszy od jej projektowania, a kończąc na jej produkcji - napisano w komunikacie opublikowanym przez Pescarę na swojej stronie internetowej.

Co ciekawe, Pescara doceni także starania pozostałej dwójki dzieci, które zajęły w konkursie na najlepszą koszulkę, odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Projetk Simone Ciccocioppo stanie się oficjalnym trykotem dla meczów szkoły piłkarskiej Pescary, a Federico Di Biase dostanie oficjalną koszulką meczową klubu ze swoim imieniem i numerem.

Pescara Calcio 1936 w Serie A spędziła dotychczas siedem sezonów w swojej historii. Jego maskotką jest delfin z tego względu, że zespół gra w kurorcie nad Adriatykiem, który słynie z wielu plaż. Obecnie klub zajmuje 14. miejsce w drugiej lidze z 35 punktami.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: