Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tacconi zachwycony Szczęsnym: To mój naturalny następca. Jest obdarzony geniuszem

Wojciech Szczęsny został doceniony przez Stefano Tacconiego. Były bramkarz Juventusu w rozmowie z "Tuttosportem" stwierdził, że Polak jest jego naturalnym spadkobiercą.

Wojciech Szczęsny dołączył do Juventusu Turyn w lipcu 2017 roku. Polak nie był wtedy stawiany na pierwszy wybór w bramce Turyńczyków. Teraz docenia go legenda Juve - Stefano Tacconi, który nie szczędził pochwał Polakowi.

- To mój naturalny spadkobierca. Jest spokojny, nieustraszony, obdarzony geniuszem. Wojciech Szczęsny ma wszystko, czego potrzeba i z pewnością jest najlepszym bramkarzem w Serie A - pochwalił bramkarza Stefano Tacconi.

Zobacz wideo

Stefano Tacconi: Juventus zdobędzie mistrzostwo Włoch

W rozmowie z byłym bramkarzem Juventusu dziennikarze zapytali także o to, kto jego zdaniem wygra sezon 2019/2020. Stefano Tacconi otwarcie przyznał, że mimo tego, co dzieje się teraz we Włoszech, Serie A "ostatecznie wygra Juventus".  

To nie jest pierwszy raz, kiedy legenda turyńskiego klubu chwali Wojciecha Szczęsnego. W zeszłym sezonie Stefano Tacconi porównał Polaka z Gianluigim Donnarummą. - Najsilniejszym bramkarzem w Serie A jest Szczęsny. Nawet jeżeli Donnarumma znalazł profesjonalnego trenera bramkarskiego. Włoska szkoła już nie istnieje - oznajmił włoskiemu "Tuttosport" w marcu 2019 roku emerytowany bramkarz. 

Stefano Taconni w Juventusie Turyn grał od lipca 1983 roku do końca sezonu 1991/1992. W barwach Juve dwukrotnie wznosił puchar za mistrzostwo Włoch, zdobył także Puchar Zdobywców Pucharów, Puchar Interkontynentalny czy Superpuchar UEFA.