Milik po raz kolejny na okładce we Włoszech! Głos zabrał nawet wiceprezes PZPN

Plotkowano, że Arkadiusz Milik może trafić do Schalke, ale ostatnio dużo pisze się o Juve. - Mam nadzieję, że zostanie w Italii. Czy powinien trafić do Juve? Juve to zawsze Juve - mówił w radiu Punto Nuovo Marek Koźmiński, wiceprezes PZPN.

Arkadiusz Milik i Dries Mertens to najskuteczniejsi piłkarze w zespole Gennaro Gattuso w tym sezonie. Obaj mają po 12 goli. Polak ma dziewięć trafień w Serie A i trzy w Lidze Mistrzów. Wszystko jednak wskazuje, że nie przedłuży umowy, która wygasa latem 2021 roku, więc najbliższe okienko transferowe będzie najlepszą okazją dla Napoli do sprzedaży go. Spekuluje się, że prezes Aurelio De Laurentiis będzie gotowy pozbyć się go za około 35 mln euro. Już od kilku dni Polak regularnie gości na okładkach "Tuttosport", gdzie jego nazwisko łączone jest z Juventusem.

Zobacz wideo Top 5 goli Arkadiusza Milika w sezonie 19/20 [Eleven Sports]

"Milik odejdzie z Napoli. Klamka zapadła"

- Kilka tygodni temu agenci Milika rozmawiali z przedstawicielami Napoli ws. przedłużenia umowy, ale negocjacje stanęły w martwym punkcie. Krążą plotki, że Milik chce zmienić otoczenie. Arek to świetny piłkarz i ma dopiero 26 lat, więc przed nim wiele lat gry na wysokim poziomie. Milik to jedno z najciekawszych nazwisk na rynku europejskim. Plotkowano, że może trafić do Schalke, ale ostatnio dużo pisze się o Juve. Mam nadzieję, że zostanie w Italii. Czy powinien trafić do Juve? Juve to zawsze Juve - mówił w radiu Punto Nuovo Marek Koźmiński, wiceprezes PZPN, który na przełomie wieków rozegrał ponad sto meczów w Serie A.

Koźmiński dodał także, że bliski przedłużenia kontraktu z Napoli jest Piotr Zieliński. I twierdzi, że to mądra decyzja. 

Więcej o: