Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek niewypałem transferowym! "Nieprzewidywalny rozmach"

To był fatalny interes. Milan zainwestował 79 milionów euro w trzech piłkarzy, których szybko się pozbył. W tym gronie był Krzysztof Piątek, który w Mediolanie spędził jedynie rok. Jak opisuje "La Gazzetta dello Sport" "w klubie nikt nie żałował, że Polak odszedł".

Krzysztof Piątek trafił do Milanu za 35 milionów euro w styczniu 2019 roku. "La Gazzetta dello Sport" omawiając transfery w czasie, gdy klubem zarządza Elliott Management Corporation. Nazywa Polaka "manifestem nieprzewidywalnego rozmachu", jaki cechuje ostatnie dwa lata transferów drużyny. W klubie "nikt miał nie żałować, że odszedł". 

Zobacz wideo Top 5 asyst Polaków w sezonie 19/20 [ELEVEN SPORTS]

Piątek wśród pomyłek transferowych Milanu. "Nikt nie żałował, że odszedł"

Razem z Mattią Caldarą i Gonzalo Higuainem, Piątek tworzy trio, za które Milan zapłacił 79 milionów euro. Szybko jednak opuścili Mediolan, co poświadcza, że nie byli kluczowymi zawodnikami w długoterminowej wizji zarządzania klubem. Włoscy dziennikarze jako dobre transfery klasyfikują przyjście Theo Hernandeza oraz Ismaela Bennacera, które wydają się być dobrą inwestycją na przyszłość. 

Krzysztof Piątek zagrał w barwach Milanu w osiemnastu meczach tego sezonu, zdobywając cztery gole. W styczniu przeniósł się do Herthy Berlin. Do tej pory zagrał w sześciu spotkaniach Bundesligi, w których raz strzelił bramkę. Łącznie ma w tym sezonie siedem trafień w 27 rozegranych meczach. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: