Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Media: Dries Mertens bliżej nowego klubu. Może odejść z Napoli

Nadal nieznana jest przyszłość Driesa Mertensa. Według "Corriere dello Sport" zawodnik Napoli może zmienić klub latem, a jeśli zdecyduje się na taki krok, to zagra w angielskiej Premier League.

Kontrakt Driesa Mertensa z Napoli wygasa wraz z końcem sezonu. Włoski klub przedstawił mu ofertę jego przedłużenia, nad którą Belg wciąż się zastanawia. 32-latek, który jest najlepszym strzelcem w historii Napoli, gra na stadionie San Paolo od 2013 roku i już odrzucił ofertę Interu Mediolan - nie chce grać przeciwko Napoli.

Dries Mertens zdecyduje się na Chelsea?

Mertens może zarobić więcej w innych klubach, a zainteresowane są nim takie zespoły jak Manchester United, Arsenal czy Monaco. Belgowi najbliżej jednak transferu do Chelsea - informuje "Corriere dello Sport". Londyńczycy byli zainteresowani nim już podczas zimowego okna transferowego.

Zobacz wideo

- Jeśli na rynku transferowym pojawi się dobra okazja, to Mertens odejdzie z Napoli. Latem wygasa jego kontrakt - powiedział w grudniu jego agent Federico Pastorello. - To wspaniały piłkarz. Myślę, że niedługo zostanie najlepszym strzelcem w historii klubu. Pokazał swoją jakość w Lidze Mistrzów i w reprezentacji. Myślę, że taka okazja do transferu jest znakomita dla zainteresowanego klubu. Każdy chciałby spróbować swoich sił w Premier League, więc myślę, że byłby zadowolony z takiego kroku.

Przeczytaj też: