Ten transfer mógł zmienić historię futbolu. "To coś, czego najbardziej żałuję"

Alessandro Del Piero mógł grać w AC Milan. - To coś, czego najbardziej żałuję, że się nie udało przeprowadzić - wspomina po latach Adriano Galliani, były dyrektor sportowy Milanu.

Latem 1993 roku, po dwóch sezonach spędzonych w Padovie, Alessandro Del Piero trafił do Juventusu, gdzie stał się legendą. Ze Starą Damą wygrał sześć tytułów mistrza Włoch, Ligę Mistrzów (1996), oraz kilka innych pucharów. W barwach turyńskiego zespołu w ciągu blisko 20 lat zdobył 290 bramek i zaliczył 80 asyst. Później grał także w Sydney i w Odisha FC (Indie). Jak się teraz okazuje, niewiele brakowałoby, a być może Del Piero nigdy nie zostałby legendą Juventusu.

Zobacz wideo Serie A. Cagliari - AC Milan 0:2. Zlatan Ibrahimović na 0:2 [ELEVEN SPORTS]

"Del Piero? Jego transferu najbardziej żałuję"

- Wielu piłkarzy było bardzo blisko Milanu, ale ostatecznie nie trafiło na San Siro. Kilka lat temu miał u nas grać Carlos Tevez, ale w końcu wybrał Juventus. Byliśmy też dogadani z Roberto Baggio, na pięć lat przed tym, jak go ostatecznie kupiliśmy w 1997 roku. Jednak jednym z dwóch graczy, jakich braku pozyskania najbardziej żałuję, był Del Piero. Padova zaoferowała nam go, ale chciała zbyt dużych pieniędzy, jak za nastolatka [ostatecznie Juve go kupiło za około 2,5 mln euro] - oświadczył Adriano Galliani, były dyrektor sportowy Milanu, a obecnie prawa ręka Silvio Berlusconiego w SS Monza.

Podczas rozmowy ze Sky Sports dodał: - Podobnie było z Cristiano Ronaldo, gdy miał 16 lat. Sporting chciał od nas około 16-17 milionów euro. Uznaliśmy, że to za dużo. Zabiegaliśmy też bardzo długo też o Francesco Tottiego, ale on nie chciał opuścić Rzymu.

Więcej o: