Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Włoska legenda krytykuje Milika. Polak jest na liście "nieistotnych graczy"

- Arkadiusz Milik? Łatwo będzie go zastąpić w Napoli - oznajmił Francesco Graziani, mistrz świata z 1982 roku, w rozmowie z Radiem Kiss Kiss.

Nie ma dnia, aby włoscy dziennikarze nie pisali o przyszłości Arkadiusza Milika, którego umowa z Napoli wygasa latem przyszłego roku. "La Gazzetta dello Sport" twierdzi, że Polak chciałby podwoić swoje zarobki (z 2,5 na 5 mln euro rocznie), a także mieć gwarancję gry w pierwszym składzie.

Zobacz wideo Top 5 goli Arkadiusza Milika w sezonie 19/20 [Eleven Sports]

Dogadanie się ws. pieniędzy to jedna kwestia. Druga jest taka, że już w styczniu prezes Aurelio De Laurentiis zaklepał letnie wzmocnienie ataku Napoli. W lipcu do drużyny dołączy Andrea Petagna, strzelec 11 goli dla SPAL w tym sezonie. W dodatku niemal na pewno kontrakt przedłuży Dries Mertens, najskuteczniejszy w historii zawodnik Napoli. To sprawia, że komplikuje się sytuacja Milika, który obok Belga jest najlepszym strzelcem klubu. Obaj mają po 12 goli. Polak ma dziewięć trafień w Serie A i trzy w Lidze Mistrzów.

Milik? Łatwo go zastąpić

Spekuluje się, że Milik może trafić do Milanu, Tottenhamu, Atletico Madryt lub Schalke. - Milik? Znajduje się na liście nieistotnych graczy Napoli. Często występuje na przemian z Mertensem, ale to Belg gra znacznie lepiej. Polak nie jest niezbędny. Łatwo będzie znaleźć jego następcę - oznajmił Francesco Graziani, mistrz świata z 1982 roku, w rozmowie z Radiem Kiss Kiss. Co ciekawe kilka miesięcy temu Graziani wychwalał Krzysztofa Piątka.