Ekspert wskazał idealny klub dla Arkadiusza Milika. Jest jeden warunek

- Moim zdaniem Tottenham byłby świetnym klubem dla Arka Milika, ale pod jednym warunkiem. Harry Kane musiałby zmienić pracodawcę - w programie "Misja Futbol - Dogrywka" na "Kanale Sportowym" powiedział Tomasz Smokowski. Dziennikarz uważa, że Premier League byłaby najlepszą ligą dla reprezentanta Polski.

Odejście Arkadiusza Milika z Napoli jest już niemal przesądzone. Polak od dłuższego czasu rozglądał się za nowym klubem, ale jego obecni szefowie nie byli przekonani do jego sprzedaży. W ostatnim czasie sytuacja uległa zmianie - po tym, jak reprezentant Polski zażądał sporej podwyżki, neapolitańczycy zdecydowali się na jego sprzedaż.

Zobacz wideo Grzegorz Krychowiak - Sportowa rozmowa dnia

Ekspert wskazał idealny klub dla Milika. Jest jeden warunek

Gdy Napoli podjęło decyzję o sprzedaży Milika, w kolejce do jego pozyskania ustawiło się mnóstwo klubów. Dotychczas najwięcej mówiło się o zainteresowaniu Atletico Madryt i Milanu, ale do grona zainteresowanych dołączyły ostatnio kolejne zespoły, m.in. Juventus i Schalke. Zainteresowanie tego ostatniego klubu podczas programu "Misja Futbol - Dogrywka" na "Kanale Sportowym" skomentował Tomasz Smokowski. - Pomysł z Schalke zupełnie mi się nie podoba. Arek ma mnóstwo plusów. Przede wszystkim to wiek. On jest też zawodnikiem bardzo skutecznym. Strzela gole głową, uderza zza pola karnego - przyznał dziennikarz. - Chciałbym zobaczyć takiego piłkarza, który biega przód-tył, przód-tył, a do tego korzysta z dośrodkowań w Premier League, to byłoby intrygujące - dodał.

Smokowski nie tylko wymienił Premier League, jako ligę, w której Milik czułby się najlepiej. Jeden ze współwłaścicieli "Kanału Sportowego" wskazał nawet klub, który byłby idealny dla 26-latka. Zaznaczył przy tym jeden warunek. - Moim zdaniem Tottenham byłby świetnym klubem dla Arka Milika, ale pod jednym warunkiem. Harry Kane musiałby zmienić pracodawcę. Wtedy się robi miejsce w ataku. Polak miałby wokół siebie zawodników, którzy stwarzają mu dużo sytuacji. Son czy Dele Alli to są piłkarze fantastyczni - przyznał Smokowski.

Milik w tym sezonie wystąpił w 22 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 12 goli. Piłkarzem Napoli jest od sierpnia 2016 roku. Wówczas włoski klub zapłacił za niego 32 mln euro. - Decydujące będą rozmowy na przełomie maja i czerwca. Rozmawiałem z otoczeniem piłkarza, sporo tych doniesień to tylko plotki. To pojawia się we Włoszech, by podbić cenę za zawodnika - zakończył Smokowski.

Przeczytaj także:

Więcej o: