Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cristiano Ronaldo znowu krytykowany. "Nasi piłkarze nie mają takich możliwości"

- Nasi piłkarze nie mają takich możliwości jak np. Cristiano Ronaldo, który trenuje sobie w Portugalii. Ale my przestrzegaliśmy zasad: nie puszczaliśmy nikogo za granicę - mówi w "Radiosei" dyrektor ds. komunikacji Lazio, Arturo Diaconale.

Cristiano Ronaldo od ponad miesiąca przebywa w Portugalii. Gwiazdor Juventusu dostał zgodę od klubu, by polecieć na Maderę, gdzie mieszka jego matka i która na początku marca przeszła operację po udarze mózgu. Teraz spada jednak na niego fala krytyki, bo nie wszystkim podobają się posty, które Ronaldo zamieszcza w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Najlepsze gole Cristiano Ronaldo w Serie A w sezonie 2019/20 [ELEVEN SPORTS]

Cristiano Ronaldo krytykowany za zachowanie w trakcie kwarantanny

- Mam wrażenie, że niektórzy są faworyzowani - mówi dyrektor ds. komunikacji w Lazio Arturo Diaconale, którego cytuje "Radiosei". - Nasi piłkarze nie mają takich możliwości jak np. Cristiano Ronaldo, który trenuje sobie w Portugalii. Widziałem filmiki i cudowne zdjęcia, jak ćwiczy sobie na boisku piłkarskim. I dobrze. Myślę, że postępuje właściwie. Profesjonalni sportowcy powinni pozostać aktywni. Ale ci, którzy musieli zostać we Włoszech, nie mają takich korzyści. A my przestrzegaliśmy zasad: nie puszczaliśmy naszych graczy za granicę - dodał.

Diaconale nie chciał wprost atakować samego Ronaldo, starał się mówić ogólnie, ale inni nie mieli z tym problemu. Chociażby Cobolli Gigli, były prezes Juventusu, który na antenie Radio Punto Nuovo powiedział tak: - Cristiano tłumaczył, że wraca do Portugalii z powodu chorej matki, a teraz pokazuje się wyłącznie na zdjęciach, gdzie opala się przy basenie. Na dodatek w towarzystwie innych ludzi.

Juventus ma punkt przewagi nad Lazio

Ponad 150 tysięcy zakażonych, z czego 19,5 tysiąca ofiar śmiertelnych - tak prezentuje się bilans koronawirusa we Włoszech. Najbardziej dotkniętym regionem jest Lombardia. Serie A na razie została zawieszona do 3 maja, ale wciąż nie wiadomo czy wznowi rozgrywki. Do końca sezonu pozostało 12 kolejek, choć aż osiem drużyn - Inter, Atalanata, Hellas, Parma, Sassuolo, Cagliari, Torino, Sampdoria - ma do rozegrania o jeden mecz więcej. Liderem jest Juventus, który ma punkt przewagi nad Lazio.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .