Mateusz Borek o klubie zainteresowanym Milikiem: Świetny pomysł. Cena promocyjna

- Arkadiusz Milik w Schalke? Świetny pomysł - napisał dziennikarz Mateusz Borek. Przeciwnego zdania jest były reprezentant Polski, Artur Wichniarek. - Radziłbym Arkowi zostać we Włoszech - twierdzi Wichniarek.

Jak informują włoskie media, Schalke złożyło ofertę za Arkadiusza Milika. Niemcy chcą wykorzystać okazję i pozyskać polskiego napastnika. Jak na razie oferują 25 mln euro. Do sprawy odniósł się dziennikarz Mateusz Borek w felietonie na łamach "Przeglądu Sportowego". 

Zobacz wideo Historyczny gol Arkadiusza Milika. Wyrównał rekord Bońka!

Mateusz Borek o transferze Milika do Schalke: Świetny pomysł

- Arkadiusz Milik ponownie w Bundeslidze? Kupuję to. Arkadiusz Milik w Schalke 04? Świetny pomysł. Arkadiusz Milik za 25 milionów euro? Cena promocyjna za napastnika tej klasy" - napisał Borek.

Milik miał już okazję występować w lidze niemieckiej. Był zawodnikiem Bayeru Leverkusen i Augsburga. Jednak dopiero po odejściu do Ajaksu Amsterdam rozwinął się, a z Holandii trafił do Napoli, gdzie gra do dziś. Mateusz Borek uważa, że Milik byłby świetną opcją dla Schalke. - Klasa, doświadczenie, blisko 100 bramek na boiskach Holandii i Włoch, perspektywa kolejnych wielkich turniejów z reprezentacją. I ten wiek Polaka. Milik ma dopiero 26 lat - dodał dziennikarz.

Artur Wichniarek odradza Milikowi transfer do Schalke

Inaczej uważa Artur Wichniarek, który odradza polskiemu napastnikowi transfer do Schalke. Były reprezentant Polski na łamach "Przeglądu Sportowego" napisał: Ten transfer budzi moje obawy, dlatego radziłbym Arkowi zostać we Włoszech, w Neapolu, w klubie, w którym jest ceniony i w którym mógłby być liderem zespołu.

Zdaniem Wichniarka, niemiecki klub nie stwarza zbyt wielu okazji bramkowych, a przenosiny do Niemiec mogłyby dla Milika być atrakcyjne tylko z finansowego punktu widzenia. - Sportowy awans? Śmiem twierdzić, że nie - dodał Wichniarek.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .


 

Więcej o: