Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Włosi zachwyceni Wojciechem Szczęsnym. "To nie przypadek"

"La Gazzetta dello Sport" chwali Wojciecha Szczęsnego. - To jeden z najlepszych bramkarzy świata - pisze dziennik. - To nie przypadek, że gra w Juventusie - uważa trener bramkarzy "Starej Damy".

"La Gazzetta dello Sport" sprawdziła statystyki Wojciecha Szczęsnego z tego sezonu. Włoski dziennik policzył, że w meczach Serie A Juventus, w których bronił Polak, powinien stracić 25,29 bramki. Tymczasem nasz bramkarz puścił w nich tylko 17 goli, co daje mu wynik o 8,29 lepszy od oczekiwanego.

Zobacz wideo Zobacz interwencje Szczęsnego z meczu Juventus - Fiorentina:

Fantastyczne statystyki Szczęsnego

W tej statystyce Szczęsny jest bezkonkurencyjny we Włoszech. Rezultat drugiego Tomasa Strakoshy z Lazio to jedynie 3,24. Lepszego wyniku nie ma też żaden inny bramkarz w Europie. Najbliżej reprezentanta Polski jest Dean Henderson z Sheffield United - 8,18.

Polski bramkarz nie puścił gola w ośmiu z dziewiętnastu meczów Serie A. Wybronił w nich 79,8 procenta strzałów. W tej statystyce lepszy od niego jest tylko Alisson Becker z Liverpoolu. - Juventus ma skarb w bramce - chwali Polaka włoski dziennik. - To jeden z najlepszych bramkarzy świata - dodano.

Trener bramkarzy Juventusu wychwala Szczęsnego

Szczęsnego chwali także trener bramkarzy Juventusu, Claudio Filippi. - Jest jednym z pięciu najlepszych bramkarzy świata. Biorąc pod uwagę jego cechy mentalnie, to nie przypadek, że gra w Juventusie. Jest odporny psychicznie. Gdyby nie grał w Juventusie, byłby w innym wielkim zespole - powiedział Filippi podczas transmisji na Instagramie.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .