Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wyjaśniła się przyszłość Piotra Zielińskiego. Gennaro Gattuso ujawnił swój plan

Piotr Zieliński nie jest na sprzedaż - zapewnia trener SSC Napoli, Gennaro Gattuso. Włoski szkoleniowiec przyznał, że w przyszłości zamierza budować drużynę wokół Polaka i Fabiana Ruiza - podaje "Corriere dello Sport".

W rozmowie z włoskimi mediami szkoleniowiec Neapolu odniósł się do plotek transferowych, które krążą wokół Piotra Zielińskiego. Gennaro Gattuso zaprzeczył możliwej sprzedaży pomocnika - Są nietykalni - powiedział o 25-letnim pomocniku i Fabianie Ruizie włoski szkoleniowiec. 

Zobacz wideo

Gennaro Gattuso z planem na następny sezon. Piotr Zieliński kluczową postacią

O transferze Piotra Zielińskiego media spekulowały od kilku tygodni, teraz zdementował plotki włoski szkoleniowiec. Gennaro Gattuso dał klubom do zrozumienia, że nie wyobraża sobie odejścia Polaka, ponieważ chciałby budować na nim drużynę. 

Gennaro Gattuso wskazał dziesięciu piłkarzy, którzy zostaną na następny sezon w klubie. W pozostałej dziewiątce znaleźli się Fabian Ruiz, Elmas, Giovanni di Lorenzo, Kostas Manolas, Nikola Maksimović, Mario Rui, Diego Demme, Stanislav Lobodka oraz Dries Mertens - wymienia w "Corriere dello Sport" 42-letni szkoleniowiec. 

Piotr Zieliński z SSC Napoli związany jest kontraktem do 2021 roku. Władze klubu już w marcu prowadziły rozmowy z Polakiem o przedłużeniu kontraktu, jednak nie mogli ustalić klauzuli wykupu, która satysfakcjonowałaby obie strony. Jak podaje włoska gazeta, Napoli chce przedłużyć kontrakt z 25-letnim pomocnikiem do 2025 roku. Aurelio De Laurentis nalega także na klauzulę 100 milionów euro, nie podjęto jednak konkretnych decyzji. Aktualnie Piotr Zieliński zarabia rocznie 1,1 mln euro.

Więcej o: