Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dybala do Ronaldo: Argentyńczycy cię nienawidzą. Nawet za to, jak chodzisz

Paulo Dybala przyznaje, że Cristiano Ronaldo nie jest szczególnie lubiany w Argentynie. Argentyńczycy krytykują Portugalczyka nawet za jego chód. W rozmowie z "AFA Play" 26-letni piłkarz odniósł się także do zarzucanej mu krytyki wobec Lionela Messiego.

Paulo Dybala udzielił obszernego wywiadu "AFA Play" - telewizją argentyńskiej federacji piłkarskiej, w którym odniósł się do swoich doświadczeń podczas pandemii koronawirusa po tym, jak wykryto u niego obecność wirusa, a także do relacji z Portugalczykiem - Cristiano Ronaldo. Okazuje się, że Argentyńczycy krytykują CR7 za każdą możliwą cechę. 

- Powiedziałem mu: Cristiano, Argentyńczycy nienawidzą cię za całokształt, za to, jaki jesteś, nawet za to jak chodzisz. Prawda jest taka, że zaskoczyłeś mnie, ponieważ teraz zobaczyłem, że jesteś inny - zdradził Paulo Dybala. Cristiano Ronaldo i Paulo Dybala nawiązali bliższy kontakt po transferze Portugalczyka do Juventusu w 2018 roku. CR7 przeszedł do Juve za sto milionów euro

Zobacz wideo

Paulo Dybala krytykuje Lionela Messiego? 

W rozmowie zapytano 26-letniego napastnika Juventusu o jego krytykę wobec Lionela Messiego. Dybala uważa jednak, że nie miał nigdy na celu krytykować swojego kolegi z drużyny, dodatkowo zawodnik wyjaśnił tę kwestię bezpośrednio z kapitanem FC Barcelony.

- Nigdy nie chciałem skrytykować mojego kolegi z drużyny, chciałem po prostu ulepszyć coś, co się wtedy działo w drużynie. Rozmawiałem o tym z Leo Messim, ponieważ obaj mamy podobne zadania taktyczne - wytłumaczył Paulo Dybala

Piłkarz odniósł się także do swojego czasu spędzonego na boisku, grając w reprezentacji Argentyny. W tej kwestii jednak piłkarz również wykazał się pokorą, ponieważ sam stwierdził, że takie decyzje należą do trenera, a temu nie jest łatwo wyłonić jedenastkę ze wszystkich piłkarzy Argentyny.

- Nie otrzymałem wielu minut podczas mistrzostw świata czy Copa America, ale w tym samym czasie zawsze respektowałem decyzje trenerów. Wiem, że Argentyna to bardzo mocna reprezentacja - oznajmia Paulo Dybala

Dybala w obecnym sezonie zagrał w 34 meczach, w których zdobył trzynaście bramek i dwanaście asyst. Juventus jest obecnie związany z zawodnikiem do końca czerwca 2022 roku.