Juventus musi ciąć koszty. Piłkarz na sprzedaż przez wysokie zarobki

Aaron Ramsey nie ma bezpiecznej przyszłości w Juventusie Turyn. Po niecałym roku w nowym klubie, Walijczyk może zostać sprzedany ze względu na wysokie zarobki zapisane w kontrakcie. Obecnie przez pandemię koronawirusa klub nie wie, czy będzie w stanie utrzymywać zawodnika przez trzy lata obowiązywania kontraktu - podaje "Il Messaggero".

Juventus ustalił z zawodnikiem roczne zarobki w wysokości 6,5 miliona euro. Dodatkowo Aaron Ramsey ma wpisaną w umowie klauzulę, która zapewnia mu bonusy w przypadku zagrania w conajmniej 50 proc. spotkań. Jednak obecnie gdy Serie A, podobnie jak większość rozgrywek, została wstrzymana, klub nie jest w stanie zapewnić Walijczyka o jego przyszłości w klubie. Kontrakt 29-latka obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. 

Zobacz wideo

Juventus planuje pozbyć się zawodnika po roku, władze skontaktowały się z agentem piłkarza

Zdaniem włoskiego dziennika "Il Messaggero" władze Juventusu spotkały się już z agentem piłkarza i poinformowały go, że będą poważnie rozpatrywać oferty za 29-letniego zawodnika. Juventus pozyskał Walijczyka za darmo, jednak bonus za sam podpis kosztował Starą Damę 3,7 miliona euro. 

Aaron Ramsey w Juventusie rozegrał 24 spotkania, w których zdobył 4 bramki oraz jedną asystę. Nie jest on jednak kluczowym zawodnikiem, na którego stawia Maurizio Sarri. Włoskie media spekulują, że najbardziej prawdopodobny będzie powrót zawodnika na wyspy. Walijczyk jest łączony z Evertonem, który aktualnie znajduje się na 12. miejscu w Premier League

Więcej o: