Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pep Guardiola chce sprowadzić "cesarza" do Manchesteru City. Główny cel transferowy

Pep Guardiola chce wzmocnić linię defensywy Manchesteru City. Celem transferowym Hiszpana na najbliższe okno transferowe może być Leonardo Bonucci z Juventusu.

Jak donosi kataloński Sport, Pep Guardiola zaczyna poważnie zastanawiać się nad wzmocnieniem linii defensywnej Manchesteru City. Hiszpański szkoleniowiec od dawna zdaję sobie sprawę, że  obrona to obecnie największy problem "The Citizens".

Manchester City musi wzmocnić defensywę

Zdaniem "Sportu" John Stones nie prezentuje odpowiedniej formy, choć jest jeszcze młodym zawodnikiem i w klubie liczą, że się rozwinie. Więcej nadziei klub pokładał w Aymericu Laporte. Francuz jest jednak często kontuzjowany i w defensywie musi grać Fernardinho, a ten piłkarz zdecydowanie lepiej radzi sobie w drugiej linii. Wiele wskazuje więc na to, że Manchester City w najbliższym oknie transferowym będzie musiał sięgnąć po środkowego obrońcę. A to może nie być łatwe, jeśli Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy nie zawiesi kary dwuletniej dyskwalifikacji z Ligi Mistrzów.

Zobacz wideo

Guardiola chciałby Bonucciego

Włoskie "Calcio Mercato" donosi, że Pep Guardiola bardzo chciałby sprowadzić do swojej drużyny Leonardo Bonucciego z Juventus, którego hiszpański "Sport" nazywa "cesarzem". 32-latek od wielu lat jest obiektem pożądania hiszpańskiego szkoleniowca. Problem polega jednak na tym, że Bonucci to bardzo pewny punkt Juventusu i nikt w klubie nie chce myśleć o sprzedaży tego zawodnika.

Szansą dla Manchesteru City może być jednak to, że po pandemii koronawirusa wiele klubów będzie chciało podreperować swoje budżety. Wówczas może dochodzić do zaskakujących ruchów transferowych.