Milan chciał kupić polskiego napastnika. Dyrektor sportowy zdradza szczegóły

Były dyrektor sportowy Milanu Massimilliano Mirabelli przyznał, że próbował w przeszłości ściągnąć Arkadiusza Milika do "Rossonerich". - Jest świetnym zawodnikiem - przyznał na temat Polaka.

Aktualny kontrakt Arkadiusza Milika z Napoli wygasa w czerwcu 2021 roku, ale od kilku miesięcy obie strony nie mogą dojść do porozumienia ws. przedłużenia umowy. Polak zarabia obecnie około 2,5 mln euro rocznie. Nowy kontrakt zakłada dużą podwyżkę dla napastnika, nawet do 4,5 mln euro, jednak Milikowi bardziej niż na wyższych zarobkach zależy na umieszczeniu w umowie klauzuli wykupu. To właśnie ten element negocjacji jest od wielu miesięcy kością niezgody.

Zobacz wideo

Arkadiusz Milik mógł trafić do Milanu

Jak przyznał Massimilliano Mirabelli, były dyrektor sportowy Milanu, przyznał, że chciał go sprowadzić do swojego klubu. - Milik był moją misją od czasów Interu. Znam go bardzo dobrze i chciałem ściągnąć go do Milanu - powiedział na antenie Radio Kiss Kiss Napoli.

- Otrzymał znakomitą ofertę finansową z Napoli, przez co wszystko się skomplikowało. Milik jest świetnym zawodnikiem. Sądzę, że nie odejdzie z Napoli, bo moim zdaniem jest świetnym napastnikiem, który mógłby grać w dużym klubie - podkreślił Mirabelli.

Milik w obecnym sezonie zagrał w 22 meczach, w których strzelił 12 bramek. Jego transferem zainteresowane są m.in. Arsenal i Tottenham - o czym informowały angielskie media. Polski napastnik może też trafić do Hiszpanii lub Niemiec, bo jest łączony z transferami do Atletico Madryt i Borussii Dortmund.

Więcej o: