Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gabriel Jesus może odejść z Manchesteru City. "Wielki klub, wielki zawodnik"

Juventus już latem może dokonać hitowego transferu. Do klubu z Turynu może trafić napastnik Manchesteru City, Gabriel Jesus. Takiego rozwiązania nie wyklucza agent, który sprowadził Brazylijczyka do Anglii.

Gabriel Jesus myśli o zmianie klubu w letnim okienku transferowym. Brazylijczyk miałby zamienić Manchester City na giganta z Serie A. Może zostać zawodnikiem Juventusu, w którym mógłby mieć większą rolę niż w zespole Pepa Guardioli. 

Zobacz wideo Najlepsze gole Cristiano Ronaldo w Serie A w sezonie 2019/20 [ELEVEN SPORTS]

Kontrakt Brazylijczyka w klubie z Premier League wygasa w 2023 roku, ale większość głosów na temat Jesusa z Anglii twierdzi, że nie stanie się tam pierwszoplanową postacią. Agent, który sprowadził zawodnika do Manchesteru, Giovanni Branchini w rozmowie z "Calciomercato" nie wykluczał transferu do Włoch. "Juventus to wielki klub, a Jesus to wielki zawodnik. Przy takim połączeniu wszystko jest możliwe" - mówił. "Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w obecnej sytuacji większość klubów nie będzie robiła wielkich ruchów transferowych" - zauważył Branchini. 

Luca Toni namawia Juventus do transferu Gabriela Jesusa

Do transferu Juventus miał namawiać Luca Toni, o czym piłkarz mówił w rozmowie z "Tuttosport". - Jest szybki, dobrze wyszkolony technicznie. Może nie jest to typowy napastnik, ale do gry razem z Cristiano Ronaldo byłby w sam raz. Nie wyobrażam sobie za bardzo jego współpracy z Harrym Kane'em, ale z nim już tak. Tym bardziej że ma dopiero 22 lata, idealny kandydat - opisywał Toni. 

Więcej o: