Media: Juventus podjął decyzję ws. przyszłości Gianluigiego Buffona

- Wszystko wskazuje na to, że kontrakt 42-letniego Gianluigiego Buffona z Juventusem zostanie przedłużony - informuje portal goal.com.

Legendarny bramkarz Gianluigi Buffon nie kończy kariery. Jak donosi portal goal.com, mistrz świata z 2006 roku jest bliski przedłużenia umowy z Juventusem. Kontrakt ma obowiązywać do czerwca 2021 roku. 

Zobacz wideo Zobacz fatalny błąd Buffona z meczu Juventus - Sassuolo (2:2)

Buffon zapewnia od kilku tygodni, że czuje się dobrze i nie wybiera się na sportową emeryturę. W obecnym sezonie rozegrał 11 spotkań, w których puścił dziewięć bramek. W Juventusie jest zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego.

Buffon na dłużej w Juventusie?

42-letni Włoch przez 17 lat był zawodnikiem "Starej Damy", gdy w 2018 roku przeniósł się do PSG. Po roku wrócił na Allianz Stadium. - Władze PSG przekazały mi, że w przyszłym sezonie mogą mi zaoferować jedynie rolę drugiego bramkarza. Tym samym miałem wiele czasu na przemyślenia i doszedłem do wniosku, że to nie dla mnie. Dlatego postanowiłem zrezygnować z tak wielkich pieniędzy i ostatecznie odrzucić ofertę pozostania na kolejny sezon. W wieku 41 lat nadal chcę odczuwać emocje. Potrzebuję odpowiedniej dawki adrenaliny - tłumaczył swoje odejście z Paryża.

Więcej o: