Piłkarz potentata Serie A: Piotr Zieliński wskoczy na światowy top

- Piotr Zieliński już teraz jest bardzo dobrym piłkarzem, a w nadchodzących latach będzie tylko lepszy. Wskoczy na światowy top - mówi w rozmowie z Tuttomercato Borja Valero, 35-letni pomocnik Interu Mediolan.

- Mój ulubiony pomocnik w Serie A?  Z Interu Marcelo Brozović, jest niesamowity, coraz silniejszy. Ale też Piotr Zieliński z Napoli. Już teraz jest bardzo dobrym piłkarzem, a w nadchodzących latach będzie tylko lepszy. Wskoczy na światowy top - zachwala Zielińskiego w rozmowie z Tuttomercato Borja Valero, 35-letni pomocnik. Jego Inter Mediolan chciałby pozyskać Zielińskiego, choć wydaje się to bardzo mało możliwe.

Zobacz wideo Czy powinien być karny? Sędzia skorzystał z VAR-u po akcji Zielińskiego

Przedłużenie kontraktu z Zielińskim priorytetem władz Napoli

Od dawna wiadomo, że umiejętnościami Zielińskiego zachwycony jest też Antonio Conte, trener Interu. Włoski szkoleniowiec już na początku sezonu chciał sprowadzić Polaka. Szanse na ten transfer są jednak bardzo niewielkie, by nie napisać żadne, bo Napoli wcale nie chce oddawać Zielińskiego do Interu. Wręcz przeciwnie: planuje przedłużyć z nim kontrakt aż do 2024 roku.

- Przedłużenie kontraktu z Zielińskim to absolutny priorytet dla Napoli. Działacze usiądą do rozmów z agentami piłkarza, gdy tylko pozwoli na to sytuacja związana z pandemią koronawirusa - pisał w tym tygodniu "Corriere dello Sport". Zieliński trafił do Napoli latem 2016 roku. Jego obecny kontrakt z klubem wygasa wraz z końcem czerwca 2021 roku.

Więcej o: