Gianluigi Donnarumma zmieni klub za darmo? Dyrektor sportowy giganta ma plan

Dyrektor sportowy PSG, Leonardo, planuje zakontraktować bramkarza Milanu Gialuigiego Donnarummę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie zamierza nic za Włocha płacić i pozyskać go dopiero w 2021 roku, kiedy wygaśnie umowa bramkarza z zespołem Serie A - donosi portal le10sport.com.

Gianluigi Donnarumma ma ważny kontrakt z Milanem do 30 czerwca 2021 roku i wciąż nie wiadomo, czy po wygaśnięciu umowy będzie chciał dalej grać w zespole Serie A.

Zobacz wideo Najlepsze interwencje polskich bramkarzy w Serie A [Eleven Sports]

PSG pozyska Donnarummę za darmo?

Sytuację tę chce wykorzystać PSG, które potrzebuje zmiennika dla Keylora Navasa. We wrześniu 2019 roku Alphonse Areola został wypożyczony do Realu Madryt i nie jest wykluczone, że zostanie w drużynie Zinedine'a Zidane'a na dłużej.

Portal le10sport.com donosi, że dyrektor sportowy PSG, Leonardo, zrobi wszystko, aby sprowadzić do Paryża Donnarummę. Pierwszym pomysłem było to, aby zapłacić za niego 25 mln euro już w lecie 2020 roku. Jednak Brazylijczyk znalazł inne rozwiązanie. Chce on poczekać, aż skończy się kontrakt włoskiego bramkarza w Milanie w 2021 roku i następnie pozyskać go za darmo. Wokół tej transakcji jest jednak wiele niewiadomych, np. to czy wcześniej inny europejski gigant nie ubiegnie paryżan.

Więcej o: