Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piotr Zieliński absolutnym priorytetem! Władze Napoli czekają, by usiąść do rozmów

Piotr Zieliński jest jednym z kluczowych piłkarzy Napoli i z tego powodu władze klubu z Neapolu chcą możliwie jak najszybciej podpisać z Polakiem nowy kontrakt - informuje "Corriere dello Sport".

Dwa gole i pięć asyst - oto bilans Piotra Zielińskiego we wszystkich rozgrywkach. Chociaż te liczby nie rzucają na kolana, to jego wpływ na grę Napoli jest znaczący. Jedynie Giovanni Di Lorenzo rozegrał więcej minut od Polaka w tym sezonie. Ale choć Zieliński od dawna jest kluczowym zawodnikiem Napoli, to wciąż zarabia zaledwie 1,1 miliona euro za sezon gry. Zaledwie, jeśli spojrzymy chociaż na zarobki Arkadiusza Milika, który pobiera rocznie 2,5 mln.

Zobacz wideo Euro 2020 przełożone.

Dlatego od wielu miesięcy pomocnik próbuje dogadać się z Napoli ws. nowego kontraktu. Obecna umowa Zielińskiego wygasa latem 2021 roku, ale obie strony chcą ją przedłużyć o kolejne lata. W czym tkwi problem? Przeszkodą jest wysokość klauzuli odstępnego w umowie Polaka. Prezes Aurelio De Laurentiis - wedle informacji "La Gazzetta dello Sport" - naciska, aby wynosiła ona 100 milionów euro, a agenci Polaka żądają 60 mln.

Przedłużenie kontraktu z Zielińskim priorytetem władz Napoli

"Corriere dello Sport" informuje, ze władze Napoli postanowiły maksymalnie przyspieszyć negocjacje z Polakiem. - To absolutny priorytet dla klubu - informują włoskie media. Działacze usiądą do rozmów z agentami Zielińskiego, gdy tylko pozwoli na to sytuacja związana z pandemią koronawirusa.