Angielscy giganci powalczą o wielki talent z Serie A. Będzie o nim głośno

Manchester United i Chelsea powalczą o 20-letniego obrońcę Hellasu Verona. Zdaniem "The Express", Marash Kumbulla, uznawany za jeden z nawiększych talentów w Serie A, miałby koszotwać 25 milionów funtów.

Zanim rozgrywki Serie A zostały zawieszone, to jedną z największych niespodzianek była postawa Hellasu Verona. Beniaminek zajmuje ósme miejsce, choć rozegrał mecz mniej niż wyprzedzający go w tabeli Milan, która ma tylko o punkt więcej. Zespół z Werony potrafił ograć 2:1 Juventus i zatrzymać Lazio (0:0), czyli dwie najlepsze drużyny obecnego sezonu. Zespół Ivana Juricia w 25 meczach stracił zaledwie 26 goli. I choć w Hellasie występuje Paweł Dawidowicz, to dobry wynik obrony jest głównie zasługą 26-letniego Amira Rrahmaniego i sześć lat młodszego Marasha Kumbulli. Reprezentant Kosowa podpisał już kontrakt z Napoli, do którego dołączy dopiero latem. Ale w lipcu klub może zmienić także Albańczyk, choć jego kontrakt wygasa dopiero latem 2022 roku.

Cena? 25 milionów funtów

Zdaniem "The Express", Kumbullą interesują się kluby angielskie, takie jak: Manchester United i Chelsea. W przeszłości spekulowano także o Manchesterze City. Stoper miałby kosztować 25 milionów funtów. Z kolei włoskie media donosiły o zainteresowaniu ze strony Interu Mediolan i Lazio Rzym.

Zobacz wideo Co zrobi UEFA z Euro 2020? Co z ekstraklasą? [SEKCJA PIŁKARSKA #39]

Kumbulla wyrasta na jednego z najlepszych obrońców młodego pokolenia na Półwyspie Apenińskim. Mierzący 185 cm stoper gra bardzo dojrzale i imponuje siłą fizyczną. Warto spojrzeć też na jego statystyki. Notuje 1.5 przechwytu na meczu, a także wygrywa większość pojedynków główkowych (64 procent skuteczności). Zablokował też 18 strzałów w tym sezonie, co daje mu 20. miejsce wśród wszystkich piłkarzy Serie A. Statystyczny portal sofascore.com ocenia występy w tym sezonie na średnią notę "6.91" w skali od 1 do 10. Jeśli tylko ominą go kontuzje, to obrońcy Hellasu powinno się latem zrobić głośno.

Więcej o: