Jest wyrok! Piłkarz Milanu musi zapłacić 16 mln euro swojemu byłemu klubowi

Rafael Leao będzie musiał zapłacić Sportingowi potężne odszkodowanie. Sąd Arbitrażowy ds. Sportu ogłosił wyrok, w którym stwierdził, że zawodnik nie miał podstaw do rozwiązania umowy z klubem w 2018 roku.

Sporting  pożegnał się z Rafaelem Leao w 2018 roku po tym, jak do centrum sportowego klubu włamała się grupa kibiców. Napastnik rozwiązał wtedy umowę ze Sportingiem CP i podpisał kontrakt z LOSC Lille. Sąd Arbitrażowy ds. Sportu (TAS) po dwóch latach rozpatrzył sprawę i wydał wyrok. Piłkarz prawdopodobnie będzie musiał zapłacić klubowi 16,5 miliona euro rekompensaty.

Sąd arbitrażowy: Rafael Leao nie miał podstaw do rozwiązania umowy

Sąd uznał, że Rafael Leao "nie miał wówczas uzasadnionych powodów do rozwiązania umowy" ze Sportingiem - informuje portugalska gazeta "O Jogo", co później potwierdził portugalski klub w oficjalnym komunikacie. Leao będzie musiał zapłacić swojemu byłemu klubowi aż 16,5 mln euro odszkodowania (Sporting początkowo żądał aż 40 mln). Tę kwotę będzie musiał zapłacić sam piłkarz.

Zobacz wideo Czy ktoś za piłkarza ekstraklasy zapłaci 10 milionów euro?

Rafael Leao w 2019 roku przeniósł się z Lille do Mediolanu za 23 miliony euro. Od tamtego czasu w Serie A reprezentuje AC Milan, w którym zagrał 21 meczów. 20-letni napastnik strzelił dwie bramki i zdobył dwie asysty. Kontrakt zawodnika obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. 

Więcej o: