Arkadiusz Milik już latem zmieni klub? Napoli jest zdecydowane na jego transfer

Zdaniem włoskich mediów, Arkadiusz Milik opuści Napoli po zakończeniu obecnego sezonu. Negocjacje pomiędzy polskim napastnikiem a klubem utknęły w martwym punkcie i nic nie wskazuje na to, aby zakończyły się powodzeniem.

Aktualny kontrakt Arkadiusza Milika z Napoli wygasa w czerwcu 2021 roku, ale od kilku miesięcy obie strony nie mogą dojść do porozumienia ws. przedłużenia umowy. Polak zarabia obecnie około 2,5 mln euro rocznie. Nowy kontrakt zakłada dużą podwyżkę dla napastnika, nawet do 4,5 mln euro, jednak Milikowi bardziej niż na wyższych zarobkach zależy na umieszczeniu w umowie klauzuli wykupu. To właśnie ten element negocjacji jest od wielu miesięcy kością niezgody.

Zobacz wideo

Z tego względu włoskie media, w tym m.in. La Gazzetta dello Sport, informują, że polski napastnik latem opuści Napoli, gdyż włoski klub woli go sprzedać niż oddać w przyszłym roku za darmo. Zespół z Neapolu znalazł już zastępstwo za Milika - w styczniu ściągnęli Andreę Petagnę, po czym wypożyczyli go do SPAL na sześć miesięcy.

Milik w obecnym sezonie zagrał w 22 meczach, w których strzelił 12 bramek. Jego transferem zainteresowane są m.in. Arsenal i Tottenham - o czym informowały angielskie media. Polski napastnik może też trafić do Hiszpanii lub Niemiec, bo jest łączony z transferami do Atletico Madryt i Borussii Dortmund.

Więcej o:
Copyright © Agora SA