Cudowna akcja i gol Dybali! Argentyńczyk dobił Inter w hicie Serie A [WIDEO]

Juventus znowu liderem Serie A! Stara Dama ograła w niedzielę 2:0 Inter Mediolan, a ozdobą spotkania była cudowna akcja Paulo Dybali. Dla Argentyńczyka była to 13. bramka w sezonie, w tym siódma w lidze, ale z pewnością: jedna z najładniejszych. Cudowny gol do zobaczenia w poniższym materiale wideo:

Juventus wygrał z Interem 2:0 w hicie Serie A. Mecz rozgrywany był przy pustych trybunach z powodu epidemii koronawirusa, która rozprzestrzenia się we Włoszech. Gole dla gospodarzy zdobyli Aaron Ramsey i Paulo Dybala. Po tej wygranej zespół Maurizio Sarriego powrócił na pozycję lidera.

W pierwszym kwadransie Juventus miał trzy okazje do strzelenia bramki, ale na wysokości zadania stawał Samir Handanović. Najpierw fenomenalnie obronił główkę Mathijsa De Ligta, a następnie poradził sobie z uderzeniami Cristiano Ronaldo i Blaise Matuidiego. Inter najgroźniejszą akcję stworzył sobie w 36. minucie, kiedy Wojciech Szczęsny sparował do boku strzał Marcelo Brozovicia.

Gol Paulo Dybali ozdobą spotkania

Druga połowa była znacznie ciekawsza. W 55. minucie Blaise Matuidi dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne Interu. Jeden z obrońców rozpaczliwie interweniował, a piłka trafiła prosto pod nogi Aarona Ramseya. Walijczyk nie zastanawiał się i oddał mocny strzał, który po drodze odbił się jeszcze delikatnie od nogi obrońcy Interu i po chwili wpadł do bramki Handanovicia. Juventus podwyższył prowadzenie w 67. minucie. Magiczną akcję przeprowadził Paulo Dybala, który kilka minut wcześniej pojawił się na murawie. Argentyńczyk najpierw dostał podanie od Ramseya, następnie nawinął obrońcę i szpicem buta skierował piłkę tuż przy prawym słupku bramki Handanovicia. (Bramkę można zobaczyć w poniższym materiale wideo)

Juventus kontrolował mecz i pewnie wygrał z Interem 2:0, wracając na pozycję lidera Serie A. Obecnie ma jeden punkt przewagi nad drugim Lazio. Inter jest trzeci z aż dziewięciopunktową stratą do mistrza Włoch.