Piłkarze chcieli zabezpieczyć się przed koronawirusem. Sędzia był nieugięty

Piłkarze Pescary, klubu występującego w Serie B, postanowili wyjść na mecz przeciwko Benevento w maseczkach ochronnych przed koronawirusem. Sędzia nakazał ich zdjęcie przed rozpoczęciem spotkania.

Piłkarze Pescary wyszli na boisko, na mecz przeciwko Benevento, w maseczkach ochronnych na twarz. W ten sposób chcieli podkreślić, jak poważnie traktują zagrożenia, które niesie za sobą zakażenie koronawirusem, a także decyzję włoskiego rządu, nakazującą grę przy zamkniętych trybunach.

- Zaniepokojeni zdrowiem naszych piłkarzy i rywali, wyjdziemy na mecz z maseczkami ochronnymi na twarzach. Zdejmiemy je tylko wtedy, jeśli sędzia uzna, że jest to niezgodne z przepisami - poinformował klub w oświadczeniu, które zostało opublikowane przed rozpoczęciem spotkania z Benevento. W ten sposób zareagowali na niedzielną interwencję ministra sportu we Włoszech, który chciał zawieszenia rozgrywek sportowych w trybie natychmiastowym. Arbiter nakazał ich zdjęcie.

Zobacz wideo

Sytuacja związana z koronawirusem we Włoszech wymknęła się spod kontroli. W ciągu ostatnich 24 godzin, z powodu wirusa zmarło aż 133 osób - najwięcej, odkąd rozpoczęła się epidemia. Łącznie na 7375 potwierdzonych przypadków zakażenia aż 366 zakończyło się śmiercią.

Więcej o: