Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wyrzucona z klubu legenda Milanu zdradziła tajemnicę klubu! "Brak szacunku"

W sobotę Zvonimir Boban został zwolniony przez Milan z funkcji doradcy zarządu do spraw sportowych. Legenda klubu zareagowała na tę decyzję w bardzo ostrych słowach i wyjawiła tajemnicę klubową w rozmowie z "Il Giornale".

Zvonimir Boban miał pomóc Milanowi w powrocie na szczyt i swoją funkcję objął w lipcu - wraz z Paolo Maldinim mieli odpowiadać za politykę transferową klubu. Mieli, bo Boban został zwolniony - głównym powodem miały być jego słowa o tym, że rozmowy z Ralfem Rangnickiem są oznaką braku szacunku dla Stefano Piolego, obecnego trenera Milanu (Niemiec miałby go zastąpić po sezonie). 

Zobacz wideo Ibrahimović zmienia Piątka. Wrzawa na stadionie w meczu Milan - Sampdoria

Zvonimir Boban ujawnia: Milan będzie miał nowego trenera!

- Nie wiedziałem, że jesteśmy w dyktaturze pokroju Korei Północnej. Udzielony przeze mnie wywiad był nieskazitelny pod względem prawnym - powiedział Boban i zdradził, że przyjście Rangnicka do Milanu jest już przesądzone! - Wszystko zostało dogadane w grudniu. Życzę mu powodzenia, ale powinienem wiedzieć o takich rzeczach, powinienem być informowany o takich inicjatywach.

Boban dodał, że Ivan Gazidis (główny dyrektor włoskiego klubu) zablokował kilka transferów, które miały zostać przeprowadzone zimą, gdyż "nie mogą zostać zrealizowane bez zgody nowego trenera". Jednocześnie Gazidis publicznie zaprzeczał, jakoby dogadał się z Rangnickiem, a Paolo Maldini stwierdził, że Niemiec "nie jest odpowiednim człowiekiem do pracy w Milanie".

Boban był piłkarzem Milanu w latach 1992-2001. W tym czasie zagrał w 251 meczach, strzelił 30 goli i wywalczył 9 trofeów. Być może los Bobana podzieli także Maldini - jego przyszłość jest również niepewna. 

Więcej o: