Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Włosi policzyli, ile pieniędzy stracą kluby Serie A z powodu gry przy pustych trybunach

Włoskie media podały, jakie straty finansowe poniosą kluby Serie A, które nie mogą rozgrywać swoich spotkań z udziałem kibiców z powodu epidemii koronawirusa. Będzie to około 30 mln euro - podał portal calcioefinanza.it.

Włoski rząd zdecydował: wszystkie wydarzenia sportowe we Włoszech będą odbywały się do 4 kwietnia bez publiczności z powodu koronawirusa. Z kolei imprezy zaplanowane w tzw. czerwonych strefach (na północy Włoch) zostały zawieszone.

Zobacz wideo Serie A. Lecce - Atalanta 2:7. Skrót meczu.

Epidemia w błyskawicznym tempie rozprzestrzenia się po świecie. W Europie najwięcej przypadków zakażeń jest we Włoszech. Paraliżuje to życie społeczne i kulturalne Włochów. Ma także wpływ na wydarzenia sportowe. 

Koronawirus spowoduje ogromne straty finansowe włoskich klubów

Portal calcioefinanza.it poinformował, że szalejąca epidemia będzie miała olbrzymi wpływ na całą Serie A oraz drużyny z Półwyspu Apenińskiego wystepujące w europejskich pucharach. Każdy z 20 zespołów ligi włoskiej rozegra w marcu przynajmniej jeden mecz na własnym stadionie bez udziału publiczności. Z ekonomicznego punktu widzenia ta sytuacja bardzo odbije się na finansach każdej drużyny. Straty wyniosą dokładnie 28,6 mln euro - możemy przeczytać w portalu calcioefinanza.it.

Najbardziej ucierpi Juventus, który straty wyniosą aż 12,3 mln euro, czyli 43 procent ze wszystkich zespołów. Na drugim miejscu znajdzie się AC Milan (niemal 3,5 mln), a podium uzupełni Inter (2,7 mln euro).

Tak wyglądają straty wszystkich włoskich zespołów (w Serie A, LM i LE), które będą rozgrywać przez miesiąc mecze na własnych stadionach bez publiczności:

Tabela przedstawiająca straty finansowe, jakie poniosą zespoły Serie A przez najbliższy miesiąc w meczach bez udziału publicznościTabela przedstawiająca straty finansowe, jakie poniosą zespoły Serie A przez najbliższy miesiąc w meczach bez udziału publiczności Screen - calcioefinanza.it

Włosi oszacowali również straty, jakie wyniosą dla włoskich klubów grających w europejskich pucharach. W sumie wyniosą one niemal 8 mln euro.

Z kolei niedzielny hit Serie A pomiędzy Juventusem a Interem zostanie rozegrany bez udziału widzów, co spowoduje, że mistrz Włoch straci z tego powodu aż 4,1 mln euro.

W sumie na Półwyspie Apenińskim aż 32 mecze w marcu odbędą się przy pustych trybunach, z czego 29 w samej Serie A, a trzy w europejskich pucharach.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl