Karol Linetty pożegna się z klubem? Już w lecie może zostać sprzedany

Jak podaje dziennik "Il Secolo XIX", Karol Linetty może latem opuścić Sampdorię Genua, bo wciąż nie jest w stanie porozumieć się w sprawie przedłużenia kontraktu.

Karol Linetty trafił do Sampdorii w 2016 roku, a Lech Poznań zarobił na nim około 3,5 miliona euro. Umowa Polaka z klubem z Genui wygasa dopiero latem przyszłego roku, ale już trwają rozmowy ws. przedłużenia. Problem w tym, że obie strony nie mogą się dogadać. "Il Secolo XIX" informuje, że jeśli Linetty nie zdoła się porozumieć z Sampdorią, to w lipcu może zostać sprzedany.

Zobacz wideo

Karol Linetty pożegna się z klubem?

Jak informował Sport.pl, 23-krotny reprezentant Polski już w styczniu mógł trafić do Torino, ale nie zdecydował się wówczas na transfer. Linetty zdecydował się jednak odrzucić możliwość przenosin do drużyny 7-krotnego mistrza Włoch. Nie zgadzało się bowiem czas i miejsce. Zawodnik wolał pomóc Sampie w wygrzebaniu się z ligowych problemów, a przede wszystkim zadbać o swoje interesy - powalczyć o miejsce w reprezentacji.

Linetty ostatni raz zagrał w kadrze w październiku 2018 roku, dlatego jego szanse na wyjazd na Euro 2020 są małe, choć w Sampdorii jest bardzo ważnym zawodnikiem. W tym sezonie rozegrał już 16 meczów w Serie A.

Więcej o:
Copyright © Agora SA