Wielka operacja w Portugalii. Agent Ronaldo i największe kluby zamieszane w pranie brudnych pieniędzy?

Afera w portugalskiej piłce. Śledzy badając sprawę oszustw podatkowych i prania brudnych pieniędzy przeszukali największe kluby i dom Jorge Mendesa - jednego z najsłynniejszych agentów piłkaskich na świecie. Jego klientem jest m.in. Cristiano Ronaldo.

Służby w Portugalii dokonały w ostatnich dniach 76 przeszukań w ramach walki z oszustwami podatkowymi i praniem brudnych pieniędzy. Sprawa dotyczy portugalskiej piłki nożnej, a funkcjonariusze odwiedzili m.in. największe kluby: Porto, Benfikę, Sporting, Bragę i Maritimo. Przeszukany został także dom Jorge Mendesa, jednego z największych agentów piłkarskich na świecie.

Zobacz wideo

Dom agenta Ronaldo przeszukany

Najsłynniejszym klientem Mendesa jest Cristiano Ronaldo. Współpracują z nim także m.in. Jose Mourinho, Bernardo Silva, Joao Cancelo, Ederson, Fabinho, James Rodriguez i Angel Di Maria. Mendes przeprowadza także liczne transfery do Valencii i Wolverhampton. 

W akcję pod nazwą "Operacja spalony" zaangażowanych jest 300 inspektorów podatkowych i policyjnych z prokuratury generalnej. 

Więcej o: