Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jest porozumienie! Wiadomo, co dalej z rozgrywkami Serie A

Jest porozumienie w sprawie rozgrywek Serie A, które paraliżowane są przez koronawirusa. Włoski minister sportu uzgodnił z przedstawicielami klubów, że mecze będzie odbywały się bez publiczności.

Koronawirus rozprzestrzenia się po świecie. Szczególnie dużo przypadków jest we Włoszech. Paraliżuje to wiele wydarzeń sportowych w tym kraju, w tym także rozgrywki Serie A. Przełożonych zostało kilka spotkań ligowych, a także mecze Pucharu Włoch. 

Zobacz wideo Kubica o odwołaniu GP Chin z powodu koronawirusa:

Znamy termin wielkiego hitu

Jak informuje portalu football-italia.net, włoski minister sportu Vincenzo Spadafora przyznał, że osiągnięto porozumienie w sprawie rozgrywania meczów. - Spotkania będą kontynuowane bez udziału kibiców - powiedział Spadafora. I dodał: Postaramy się grać dalej, jednocześnie dbając o zdrowie publiczne. 

W najbliższy weekend miały odbyć się mecze 27. kolejki Serie A, ale uzgodniono, że zamiast tego odbędą się spotkania zaległe, które w ostatnich dniach zostały odwołane. Na poniedziałek 9 marca zaplanowano wielki hit ligowy Juventus - Inter. Oba zespoły walczą bezpośrednio o mistrzostwo kraju. Juventus jest drugi  w tabeli (60 punktów), Inter trzeci (54), a prowadzi Lazio (62).