Przełożony półfinał Pucharu Włoch. Rząd rozważa przerwanie sezonu Serie A!

Spotkanie rewanżowe 1/2 finału Pucharu Włoch pomiędzy Juventusem a AC Milan zostało przełożone. Nie podano jeszcze nowego terminu spotkania. Tymczasem włoski rząd rozważa zawieszenie wszelkich rozgrywek sportowych na okres 30 dni, co oznaczałoby najprawdopobniej przerwanie rywalizacji w Serie A.

Mecz początkowo miał rozpocząć się w środę o 20:45 bez udziału kibiców. Później uznano, że kibice mogą wejść na stadion, ale pod warunkiem, że nie zamieszkują regionów Lombardii, Wenecji Euganejskiej i Emilia-Romania. Ostatecznie postanowiono przełożyć spotkanie, nie podając jednak nowego terminu. W pierwszym starciu, rozegranym w Mediolanie, padł remis 1:1. 

Zobacz wideo Euro 2020 to przepis na film katastroficzny. Może być grubo

To jednak nie koniec zmartwień włoskich kibiców. Rząd Włoch rozważa zakaz organizowania imprez masowych, w tym sportowych, na okres 30 dni. To oznaczałoby zawieszenie rozgrywek Serie A, a biorąc pod uwagę fakt, że wydłużenie sezonu jest niemożliwe z powodu Euro 2020, sezon najprawdopodobniej zostały ostatecznie przerwany! Istnieje jednak drugi scenariusz, który zakłada, że spotkania Serie A i Serie B będą rozgrywane zgodnie z terminem, ale bez udziału kibiców.

Koronawirus we Włoszech rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie. Od początku epidemii potwierdzono już ponad 2500 przypadków zachorowania, z czego 79 zakończyło się śmiercią. Już wcześniej z tego powodu włoskie władze przełożyły kilka spotkań Serie A, w tym hit Juventus - Inter Mediolan.

Więcej o: