Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Włoski dziennikarz: 35 mln euro za Arkadiusza Milika. Napoli może dostać taką ofertę

- Nie sądzę, by Arkadiusz Milik przedłużył kontrakt z Napoli - powiedział Fabio Santini, włoski dziennikarz zajmujący się transferami. Z jego informacji wynika, że za Polaka może zostać złożona oferta w wysokości 35 milionów euro.

Arkadiusz Milik od dłuższego czasu rozmawia z Napoli na temat przedłużenia kontraktu (obecny obowiązuje do czerwca 2021 roku), ale negocjacje są bardzo trudne (tak samo jak i w przypadku Piotra Zielińskiego). Milik oczekuje znacznej podwyżki - z 2,5 do 4-5 milionów euro za sezon gry - a jeszcze większym problemem jest klauzula wykupu. Napoli chciałoby wpisać do kontraktu kwotę na poziomie 90 milionów euro, co sprawiłoby, że jakikolwiek ewentualny transfer reprezentanta Polski byłby bardzo trudny do zrealizowania.

Zobacz wideo Milik strzelił gola w meczu z Lecce. Niespodziewana porażka Napoli!

Na temat sytuacji wypowiedział się Fabio Santini podczas programu "Il Process", transmitowanego we włoskiej telewizji 7 Gold. - Myślę, że nie przedłuży umowy z Napoli. Borussia Dortmund jest gotowa zaoferować za niego kwotę w wysokości 35 milionów euro plus ewentualne bonusy - stwierdził włoski dziennikarz. I jednocześnie dodał: - Aurelio De Laurentiis [prezes i właściciel Napoli - dop. red.] uważa propozycję Niemców za zbyt niską.

Napoli już szykuje się na życie po Miliku?

Już wcześniej "Il Mattino" podawało, że Napoli pogodziło się z odejściem Milika, a sam zainteresowany może otrzymać aż trzy oferty z niemieckich i angielskich klubów - Włosi są gotowi sprzedać go za kwotę w granicach 40-50 mln euro. Ewentualnym następcą Milika miałby zostać Andrea Belotti - Napoli myśli nad pozyskaniem 26-letniego reprezentanta Włoch z Torino, w którym w 31 meczach tego sezonu strzelił 15 goli i zaliczył trzy asysty. W tym sezonie Milik w 22 meczach zdobył 12 bramek.

Więcej o: