Zaskakująca decyzja władz przed półfinałem Pucharu Włoch. Nie wszyscy będą mogli obejrzeć mecz

W środę odbędzie się rewanżowe spotkanie 1/2 finału Pucharu Włoch między Juventusem a AC Milan. Kibice będą mogli wejść na stadion, ale tylko wtedy, jeśli nie mieszkają w regionie zagrożonym koronawirusem.

Spotkanie rewanżowe 1/2 finału Pucharu Włoch pomiędzy Juventusem a AC Milan odbędzie się przy udziale kibiców. Władze postawiły jednak jeden warunek - na stadion nie będą mogły wejść osoby, które zamieszkują regiony Lombardii, Wenecji Euganejskiej i Emilia-Romania. Takie rozwiązanie ma związek z decyzją włoskiego rządu, który zakazał organizowania imprez sportowych we wspomnianych regionach, aby zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Zobacz wideo Flavio Paixao o transferze gwiazdy Lechii Gdańsk:

W pierwszym starciu, rozegranym w Mediolanie, padł remis 1:1. W czwartek z kolei, Napoli będzie na własnym stadionie walczyć o utrzymanie jednobramkowej przewagi nad Interem Mediolan. Początek tego meczu o 20:45. Relacja z obydwu meczów półfinałowych w Sport.pl.

To jednak nie jedyne komplikacje związane z koronawirusem. W sobotę władze Serie A podjęły decyzję o przełożeniu spotkań, które początkowo miały się odbyć bez udziału publiczności. Jednym z tych meczów było hitowe starcie Juventusu z Interem Mediolan, które także miało zostać rozegrane w Turynie.

Koronawirus we Włoszech rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie. Od początku epidemii potwierdzono już blisko 1700 przypadków zachorowania, z czego 34 zakończyły się śmiercią.

Więcej o: