Zbigniew Boniek znalazł nowy klub? Jego rywalem słynny Fabio Capello

Boniek jest jednym z faworytów do zostania nowym dyrektorem sportowym Romy. Jego rywalem w walce o zaszczytne stanowisko ma być Fabio Capello, były trener Milanu, Romy i Juventusu, były selekcjoner reprezentacji Anglii i Rosji - donoszą francuskie media.

- Jestem otwarty na współpracę. Jeśli Dan Friedkin do mnie zadzwoni, to na pewno odbiorę telefon - mówił kilkanaście dni temu Zbigniew Boniek, prezes PZPN, cytowany przez "Corriere dello Sport". Temat odżywa na nowo po informacjach, które ujawnił portal parisunited.fr.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek na gorąco o losowaniu grup Euro 2020

Boniek powalczy z Capello o stanowisko dyrektora sportowego Romy?

Zdaniem francuskich mediów prezes PZPN jest wymieniany jako nowy dyrektor sportowy AS Romy. Piłkarze ze stolicy Włoch mają nowego właściciela, Dana Friedkina, który planuje przeznaczyć wielkie pieniądze na piąty zespół Serie A. Jedną z jego pierwszych decyzji ma być zatrudnienie nowego dyrektora.

Obok Bońka kandydatem na to stanowisko jest również słynny Fabio Capello, w przeszłości selekcjoner reprezentacji Włoch. AS Roma najbardziej chciałaby Leonardo, aktualnie dyrektora PSG, którego pozyskanie będzie bardzo trudne. Jeśli jednak opcja z Brazylijczykiem nie wypali, walkę o prestiżowy stołek dyrektorski mają stoczyć Polak i Włoch.

Prezes PZPN jest mocno związany z Półwyspem Apenińskim. Nie tylko na stałe mieszka w Rzymie, ale w przeszłości był piłkarzem Romy (1985-1988), a wcześniej Juventusu (1982-1985). Francuskie media donoszą, że Boniek jest postacią bardzo rozpoznawalną w Rzymie, zna świetnie język, a także przychylni są mu włoscy kibice rzymskiego zespołu. 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o: