Oficjalnie: "Polski mecz" w Serie A przełożony. Znamy nowy termin

Mecz "polskich" drużyn w Serie A miał się odbyć w poniedziałek bez kibiców. Jednak ostatecznie Sampdoria zagra z Hellasem Verona dopiero w maju.

W Europie największym skupiskiem koronawirusa są Włochy, najbardziej dotknięte są Lombardia i Wenecja Euganejska. Od początku epidemii odnotowano 29 ofiar śmiertelnych i stwierdzono aż 1049 zarażeń. Koronawirus paraliżuje rozgrywki Serie A, np. odwołano niedzielny hit pomiędzy Interem Mediolan a Juventusem. W niedzielę Gubernator Ligurii,  Giovanni Toti, podjął decyzję, że poniedziałkowy mecz pomiędzy Sampdorią Genua a Hellasem Verona odbędzie się bez udziału kibiców. Ale władze Serie A ostatecznie przełożyły ten mecz na 13 maja.

Z kolei UEFA obawia się, że koronawirus może również pokrzyżować plany organizacyjne Euro 2020, gdyż turniej ma się rozpocząć w Rzymie.

Hellas, gdzie występują Paweł Dawidowicz i Mariusz Stępiński, zajmuje ósme miejsce w lidze, zaś klub Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linettego jest dopiero 17. Liderem Serie A jest Lazio, które rozegrało jednak o mecz więcej niż Juventus i Inter.

Tydzień temu odwołano także mecz Sampdorii z Interem w Mediolanie.

Więcej o: