Oficjalnie! Hit Serie A i inne mecze odwołane z powodu koronawirusa. Decyzja w ostatniej chwili

Pięć spotkań włoskiej Serie A, które miały odbywać się w ten weekend bez udziału publiczności, zostało oficjalnie przełożonych na 13 maja. Z tego powodu nie odbędzie się m.in. hit ligi pomiędzy Juventusem a Interem Mediolan.

Władze Serie A podjęły decyzję o przełożeniu pięciu spotkań, które miały odbywać się w ten weekend bez udziału publiczności. Wszystko z powodu koronawirusa, który rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie na północy Włoch. W ten sposób władze chcą walczyć z tempem rozwoju epidemii.

Zobacz wideo Wielki fan Lewandowskiego marnuje talent?

Decyzja władz oznacza, że nie odbędzie się zaplanowany na ten weekend hit włoskiej ligi, w którym Juventus miał mierzyć się z Interem Mediolan. Już wcześniej pojawiały się głosy, że aktualną kolejkę należy przełożyć, jednak problemem miało być znalezienie nowego terminu dla niej przy bardzo napiętym harmonogramie. To wreszcie się udało, a wszystkie spotkania zostały przełożone na 13 maja.

Przełożone spotkania Serie A:

  • Juventus - Inter
  • Milan - Genoa
  • Parma - SPAL
  • Sassuolo - Brescia
  • Udinese - Fiorentina

Koronawirus rozprzestrzenia się we Włoszech w błyskawicznym tempie. Potwierdzono już blisko 900 przypadków zarażenia się wirusem, z czego 21 zakończyło się śmiercią. Władze podejmują decyzję o zamknięciu dla turystów największych obiektów publicznych, a także odwołuje imprezy sportowe i masowe.

Więcej o: