Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pierwszy profesjonalny piłkarz zarażony koronawirusem! Miał zagrać przeciwko Juventusowi u-23

Koronawirus zaatakował też piłkarski świat. Trzecioligowe Pianese odwołała treningi, po tym jak jeden z piłkarzy miał objawy groźnego wirusa.
Zobacz wideo

Na świecie wykryto już ponad 80 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem, a około trzech tysięcy osób zmarło. WHO, Światowa Organizacja Zdrowia, jest zaniepokojona szybko rosnącą liczbą zakażonych we Włoszech, gdzie stwierdzono już 400 zakażeń. W tym jeden w piłkarskim świecie - donoszą włoskie i amerykańskie media. 

"La Gazzetta dello Sport" informuje, że zachorował jeden z zawodników trzecioligowego Pianese. Piłkarz, którego imienia dziennikarze nie podają, miał zachorować w zeszłą sobotę. Z racji objawów grypy trener nie wystawił go w sobotnim, przegranym 0:1 meczu z Juventusem U-23. "LGdS" twierdzi, że piłkarz prawdopodobnie zaraził się podczas wizyty w Toskanii, gdy odwiedzał swoich rodziców. Po kilku dniach gorączki stan zdrowia zawodnika się wyraźnie polepszył, ale władze Pianese - jako środek zapobiegawczy - postanowiły odwołać najbliższe treningi drużyny. I czekają na najnowsze informacje od włoskiego instytutu zdrowia.

Więcej o:
Komentarze (9)
Pierwszy profesjonalny piłkarz zarażony koronawirusem! Miał zagrać przeciwko Juventusowi u-23
Zaloguj się
 • hr.kalashnikoff

  0

  Ciekawe kto będzie pierwszym łyżwiarzem figurowym z wirusem chińskim? A pierwszą kobietą zapaśniczką w stylu klasycznym, zarażoną w Mongolii? Informujcie.

 • sobieryba

  Oceniono 2 razy 0

  Jak zawodnik jakiegoś trzecioligowego zespołu zachoruje na grypę tez będziecie informować?

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 2 razy 0

  Widać w tym ewidentnie złowrogą rękę Putina, syjonistów, zachodnich rewizjonistów i służb specjalnych San Escobar.
  😊😊😊😊

 • zbikowel

  0

  A niby co,że profesjonalnych miał się nie imać?

 • silvermane

  0

  Nie Pianesa, tylko Pianese, redaktorki.

 • kurusi1

  Oceniono 3 razy -1

  Dlaczego w celu siania paniki podaje się tylko liczbę ofiar i liczbę zakażeń praktycznie w każdym artykule o koronawirusie w Internecie, a nie podaje się, że z tych około 80 tys. zarażonych już ponad 30 tys. jest wyleczonych (czyli ponad 10 razy więcej osób wyzdrowiało niż zmarło). Już nie mówiąc o tym, że śmiertelność tego wirusa u osób poniżej 40-50 roku życia (czyli takich, które w większości czytają wiadomości w internecie) jest znikoma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX