Pierwszy profesjonalny piłkarz zarażony koronawirusem! Miał zagrać przeciwko Juventusowi u-23

Koronawirus zaatakował też piłkarski świat. Trzecioligowe Pianese odwołała treningi, po tym jak jeden z piłkarzy miał objawy groźnego wirusa.
Zobacz wideo

Na świecie wykryto już ponad 80 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem, a około trzech tysięcy osób zmarło. WHO, Światowa Organizacja Zdrowia, jest zaniepokojona szybko rosnącą liczbą zakażonych we Włoszech, gdzie stwierdzono już 400 zakażeń. W tym jeden w piłkarskim świecie - donoszą włoskie i amerykańskie media. 

"La Gazzetta dello Sport" informuje, że zachorował jeden z zawodników trzecioligowego Pianese. Piłkarz, którego imienia dziennikarze nie podają, miał zachorować w zeszłą sobotę. Z racji objawów grypy trener nie wystawił go w sobotnim, przegranym 0:1 meczu z Juventusem U-23. "LGdS" twierdzi, że piłkarz prawdopodobnie zaraził się podczas wizyty w Toskanii, gdy odwiedzał swoich rodziców. Po kilku dniach gorączki stan zdrowia zawodnika się wyraźnie polepszył, ale władze Pianese - jako środek zapobiegawczy - postanowiły odwołać najbliższe treningi drużyny. I czekają na najnowsze informacje od włoskiego instytutu zdrowia.

Więcej o: