Cristiano Ronaldo uczcił tysięczny mecz golem i rekordami

Cristiano Ronaldo strzelił gola dla Juventusu w wygranym 2:1 wyjazdowym meczu Serie A przeciwko SPAL. Portugalczykowi, zdobywając bramkę, udało się wyrównać dwa rekordy. Napastnik zagrał także po raz tysięczny w swojej karierze.

Juventus pokonał SPAL 2:1 w wyjazdowym meczu 25. kolejki Serie A. Pierwszego gola tego spotkania zdobył Cristiano Ronaldo w 39. minucie. Po przerwie, w 60. minucie wynik na 2:0 podwyższył Aaron Ramsey, a 9 minut później po rzucie karnym honorową bramkę zdobył jeszcze Andrea Petagna.

Swoim golem Ronaldo wyrównał dwa rekordy. Dogonił Rui Costę w klasyfikacji najlepszych portugalskich strzelców Serie A. Obaj mają po 42 gole, ale napastnik Juventusu potrzebował do tego zaledwie 52 meczów, podczas gdy byłemu zawodnikowi Milanu i Fiorentiny potrzebne było aż 339 spotkań.

Jednocześnie mecz ze SPAL był dla Ronaldo jedenastym z rzędu meczem, gdy strzelił choć jedną bramkę. Wyrównał zatem rekordową serię Gabriela Batistuty i Fabio Quagliarelli, rozgrywając swój tysięczny mecz w piłkarskiej karierze. Najwięcej zagrał ich oczywiście dla Realu Madryt - 438. W barwach drużyny z Turynu ma za sobą już 73 mecze. Portugalczyk jest jednak jedynym, który dokonał tego także w drugiej europejskiej lidze - hiszpańskiej La Liga, a także w Lidze Mistrzów

Juventus utrzymuje się na pozycji lidera Serie A z dorobkiem 60 punktów. SPAL pozostaje na ostatnim, osiemnastym miejscu w tabeli z 15 punktami zdobytymi w dotychczasowych spotkaniach.