Wymęczone zwycięstwo Napoli. Pierwsza taka sytuacja w sezonie

Do przerwy 0:1, po przerwie 2:1. Napoli w 25. kolejce pokonało Brescię, ale sensacja była blisko. Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik rozpoczęli mecz na ławce.

Była 26. minuta. Sandro Tonali dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Jhon Chancellor i pokonał Davida Ospinę. Napoli przegrywało z Brescią 0:1. Sensacja. Zresztą niejedyna, bo po raz pierwszy w tym sezonie w składzie Napoli od początku nie zagrał ani jeden Polak. Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik zaczęli piątkowe spotkanie z Brescią na ławce.

Milik i Zieliński pojawili się na boisku w drugiej połowie. Napoli już wtedy prowadziło. W 50. minucie Lorenzo Insigne trafił z rzutu karnego. Pierwotnie sędzia Daniele Orsato nie podyktował jedenastki, ale po konsultacji z VAR dopatrzył się ręki Alesa Mateju. Cztery minuty później zwycięską bramkę zdobył Fabian Ruiz. I to jaką bramkę! Hiszpan dał wygraną pięknym uderzeniem zza pola karnego.

Napoli zajmuje szóste miejsce w tabeli, ale może spaść nawet na dziewiąte, bo mecze do rozegrania w tej kolejce mają jeszcze Verona, Parma i Milan. We wtorek zespół Zielińskiego i Milika czeka mecz 1/8 Ligi Mistrzów, w którym podejmie Barcelonę. Początek o 21.